• PĂ«rshĂ«ndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Amerika mbas Trump-it!

Status
Temë e mbyllur.

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
42,626
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Joe Biden Signs Executive Order Banning the Term “China Virus”The Biden executive order is also expected to direct federal agencies like the Department of Health and Human Services (HHS) to examine whether there are xenophobic references like “China virus” in any existing policies, directives or government websites published by the Trump administration.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,631
Pikët
113
Po na del edhe i rekrutuar nga KGB Trump tani. :p

Libri “bombĂ«â€: Rusia shpĂ«toi Trump-in 40 vjet mĂ« parĂ«, si ia ktheu nderin kur u bĂ« presidentDonald Trump u stĂ«rvit si njĂ« aset rus rreth 40 vjet mĂ« parĂ«, bashkĂ«punim i cili mĂ« pas u kthye nĂ« njĂ« “marrĂ«dhĂ«nie” dekadash tĂ« gjatĂ«, me pĂ«rfitim tĂ« ndĂ«rsjellĂ« si pĂ«r RusinĂ« ashtu edhe pĂ«r Trump”, kĂ«to janĂ« pretendimet e njĂ« libri tĂ« ri tĂ« shkruar nga Craig Unger.
Sipas kĂ«tij libri, Trump u shpĂ«tua disa herĂ« nga falimentimi nga paratĂ« ruse tĂ« pastruara pĂ«rmes pasurive tĂ« tij tĂ« patundshme nĂ« vitet ’80 dhe ’90, pohon autori. ParatĂ« ruse gjithashtu u pĂ«rdorĂ«n pĂ«r ndĂ«rtimin e hoteleve dhe resorteve luksoze nĂ«n emrin e Trump.
NjĂ« ftesĂ« pĂ«r tĂ« vizituar RusinĂ« nga njĂ« zyrtar i nivelit tĂ« lartĂ« tĂ« KGB-sĂ« nĂ« 1987, nĂ«n maskĂ«n e njĂ« udhĂ«timi paraprak rreth mundĂ«sisĂ« pĂ«r tĂ« ndĂ«rtuar njĂ« hotel “Trump” nĂ« MoskĂ«, ishte nĂ« fakt ”zhvillim i maskuar” nga administruesit e KGB-sĂ« qĂ« çuan mĂ« tej krijimin e kanaleve sekrete dhe i lejoi rusĂ«t tĂ« ndikojnĂ« dhe dĂ«mtojnĂ« demokracinĂ« amerikane, pretendon autori.
Kur Trump u bĂ« President, ishte koha pĂ«r tĂ« paguar “nderet” dhe ai i dha Putinit gjithçka qĂ« donte, shkruan mes tĂ« tjerash Unger.
Autori Craig Unger i bĂ«n kĂ«to zbulime tronditĂ«se nĂ« librin e tij tĂ« ri, “American Kompromat, si KGB kultivoi Donald Trump?”. Unger Ă«shtĂ« njĂ« gazetar dhe autor i gjashtĂ« librave, duke pĂ«rfshirĂ« bestsellerĂ«t e New York Times “House of Bush”, “House of Saud” dhe “House of Trump”, “House of Putin”.
o.j/dita
Ku i gjeti miliardat Putini ne vitet 80-te?
Ne Drezden?
Kta jane bere me keq se duaje si DARIN tem.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,631
Pikët
113
Mueller përsëriti gjithashtu pikëpamjen e tij se................... sipas udhëzimeve të Ministrisë së Drejtësisë, ai nuk mund të padisë një president në detyrë. Për këtë arsye, ai nuk bëri apo mori një vendim penal nëse........... Trump në të vërtetë pengoi gjyqësorin.
Pra, a mund të akuzohet Trump pasi të ketë përfunduar mandati i tij në detyrë?..... pyeti një deputet republikan.
Po, u perxhixh Mueller.

Qo me....07/24/2019, 10:36 pasdite nga.......................Dëshmitari i pavullnetshëm.

FAZITI....shteti i te drejtave te specieve,qeka LESHI me demokratik.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,631
Pikët
113
Qe mos te me ngrihen nervat APET...

Williamsessions.jpegLouisfreeh.jpeg.jpeg

Kur jane dhe KETA...agjente te Rusise,ka lagja ime i THONE = DERRI i jebacte majkun.
KAQ.....LAPARAKER me flamur.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
24,383
Pikët
113
Libri i ri, KGB ruse rekrutoi Donald Trump 40 vite më parë, i paguan borxhet dhe e ngritën në pushtet

rgumenti i Unger është se Trump ishte në shënjestër të mafies ruse, duke vepruar së bashku me strukturat politike, për tre dekada. Pjesa më e madhe e librit alternohet midis prapavijave të Trump dhe Vladimir Putin , si fillesat narrative në një roman të destinuar të takohen.
Featured image of article: Libri i ri, KGB ruse rekrutoi Donald Trump 40 vite më parë, i paguan borxhet dhe e ngritën në pushtet
Donald Trump dhe Vladimir Putin
27 Janar, 2021 14:47
SHBA– Libri i ri i Craig Unger hyn nĂ« njĂ« treg tĂ« mbushur me njerĂ«z tĂ« ‘TrumpologjisĂ«.’ KatĂ«rmbĂ«dhjetĂ« vjet pas House of Bush dhe House of Saudit tĂ« cilat japin detaje mbi lidhjet midis familjes Bush dhe ArabisĂ« Saudite dhe duke lĂ«nĂ« tĂ« kuptohet pĂ«r mbulime tĂ« errĂ«ta pas 11 Shtatorit, autori kthehet pĂ«rsĂ«ri nĂ« titullin dhe temĂ«n e tij tĂ« mĂ«parshme, raportojnĂ« mediat e huaja.
Ai ka publikuar librin “American Kompromat, si KGB kultivoi Donald Trump?”, ku flet pĂ«r lidhjet e Donald Trump me RusinĂ«, pretendimin se ai Ă«shtĂ« stĂ«rvitur nga KGB (njĂ«sia e spiunazhit rus) dhe raportet e tj pasi u zgjodh president i SHBA-sĂ«.
Argumenti i Unger është se Trump ishte në shënjestër të mafies ruse, duke vepruar së bashku me strukturat politike, për tre dekada. Pjesa më e madhe e librit alternohet midis prapavijave të Trump dhe Vladimir Putin , si fillesat narrative në një roman të destinuar të takohen. Në një gjysmë kemi Trump duke notuar në para të pista ndërsa drejton perandorinë e tij të hershme të biznesit, në tjetrin një portret i mafies don Semion Mogilevich, plus një përmbledhje e ngritjes së Putinit në pushtet.
Me sa mund të mësohet nga libri, Unger nuk udhëtoi vetë në Rusi dhe as nuk kreu më shumë se një grusht intervistash. Si një ish-korrespondent i Moskës, shumica e informacionit, burimeve dhe copave shumëngjyrëshe e bënin leximin e njohur. Kishte gjithashtu disa gabime të vogla, por bezdisëse kur bëhej fjalë për gjeografinë dhe kronologjinë e Moskës.
Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Donald Trump u stërvit si një aset rus nga KGB rreth 40 vjet më parë, bashkëpunim i cili më pas u kthye në një marrëdhënie dekadash të gjatë, me përfitim të ndërsjellë si për Rusinë ashtu edhe për Trump. Këto janë pretendimet e një libri të ri të shkruar nga gazetari Craig Unger.
Sipas kĂ«tij libri, Trump u shpĂ«tua disa herĂ« nga falimentimi nga paratĂ« ruse tĂ« pastruara pĂ«rmes pasurive tĂ« tij tĂ« patundshme nĂ« vitet ’80 dhe ’90, pohon autori. ParatĂ« ruse gjithashtu u pĂ«rdorĂ«n pĂ«r ndĂ«rtimin e hoteleve dhe resorteve luksoze nĂ«n emrin e Trump.
(d.a/dosja.al)
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
9,911
Pikët
113
View attachment 75925

PS...................ky dekret mund te kete pasoja te medhaja, sepse gjithçka që aprovohet në SH.B.A. pranohet me bindje si urdherimet profetike.
NĂ« planet afatgjata,kuptohet qe.... ditet e burrave dhe grave ne toke jane <disi>te numeruara dhe se burrat dhe grate po behen............. modele te vjetruara.
FAZITI = deshironit se bashku feminizmin dhe barazine!!!!!!!!!!!!.
KJO asht ajo që del prej tyre.

Posht kamunizmi.
Nuk ke pare ligjin qe nenshkoi Biden ne diten e pare. Transgender femra ( burrat qe kane konverstuar ne gra ) kane te drejte te ushtrojne sportet si femra dhe te perdorin sherbimet publike ( WC-te, dushet e perbashketa etj) per femrat.

Keto dhe privimet shtese te fjales se lire qe priten (deri tani po fole pro-Trump te debojne nga amazon, google, instagram, facebook, youtube) jane heqja nga puna dhe mos marrja ne pune per arsyen se kane votuar pro Trump. Heqjet nga puna kur vjen parti tjeter dhe internimeve ua kemi pare tymin.
Ne Davos e kishte trashur zerin Kinezi. Do pergjigjemi ashper that ndaj atyre qe na pengojne (ne rrugen per te bere Superfuqia #1).
Biden do ju mbroje ju locot e Kosoves, por Xhaxhi Kina qe e ka ne xhep Biden me gjithe sorollop eshte aleati me i madh ushtarak dhe policor i Serbise.
 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,631
Pikët
113
Nuk ke pare ligjin qe nenshkoi Biden ne diten e pare. Transgender femra ( burrat qe kane konverstuar ne gra ) kane te drejte te ushtrojen sport si femrat dhe te perdorin sherbimet publike ( WC-te, dushet e perbashketa etj) si femrat.

Keto dhe privimet e tjera te fjales se lire qe priten (deri tani po fole pro Trump te debojne nga amazon, google, Instagram, facebook, youtube) si heqja nga puna ishin arsyet pse shumica votuar pro Trump. Heqjet nga puna kur vjen parti tjeter dhe internimeve ua kemi pare tymin.
Prandaj ne Davos e kishte trashur zerin Kinezi. Do pergjigjemi ashper that ndaj atyre q ena pengojne.
Bodeni do ju mbroje ju locot e Kosoves, por Xhaxhi Kina qe e ka ne xhep Biden me gjithe sorollop eshte aleati me i amdh ushtarak dhe policor i Serbise.
Trump mendoj vete,me mire te kete KUJDES.
NUK ju dihet ketyre komunistave.
 
  • Like
Reactions: ZET

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
9,911
Pikët
113
Trump mendoj vete,me mire te kete KUJDES.
NUK ju dihet ketyre komunistave.
Ju pergjigj dje ne parlament Rand Paul, per "Impeachment". Ku eshte degjuar ndonjehere tha qe te denohet nje qytetar privat qe ka lene zyren dhe eshte ne pune te vet? Ku e thoke kushtetuta kete? E neqeofte supozojme qe eshte kushtetuese, ku eshte Gjykatesi i apelit qe do duhej te ishte prezen sipas ligjit per ta denuar? Sigurisht edhe gjykatesi nuk ishte.
Ps eu tha nuk denoni nje 5=6 ( me emra) demokrate, perfshi edhe Bernei Sander, te cilet, i citoi, kane ndryseyr turmat ne protesta qe kane perfunduar me vrasje dhe nje njeren kam qene vete prezent. Kjo eshte farse tha. Au kerkoi votimin qe doli pro imepachment 45-55, por ( eshte avokat me profesion) shtoi ne darke se votimi tregon q edemokratet nuk kane aq vota sa duhet per te bere impeachment antikushtetues.
Farse politike nga persona te felliqur, me te kaluar te dyshimte.
 
Anëtar
Feb 29, 2012
Postime
5,549
Pikët
113
Analiza e fjales "virusi kinez", perdorur me dhe pa sens nga bjondushi tregon se:

SHBA e di se virusi paska ardhe nga çinimaçini, por nuk e argumenton/provon dot. Jo vetem qe nuk e argumenton/provon, por njekohesisht tregon pa-aftesine per tiu kundervene, s'kane çfare te bejne as virusit, as edhe Kines.. Ky perben nje deshtim ne politiken e siguris kombtare.

Mirpo nje pjese e mire e ndjekseve te bjondushit shkriheshin kur ai i permendte "virusi kinez" ...
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
9,911
Pikët
113
Wuhan eshte ne Kine. Ne se i ka kaluar Rusise, mbeme ne darke, kerkoj ndjese.
Virusi i Wuhan => Virusi i Kines; derivat laboratorik nga testimi i viruseve SARS tek kafshet.

Nuk eshte hera e pare. Gjate kohe se Obames, Kina mbeti duke shfarosur pulat ne krahina te tera.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top