• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Amerika mbas Trump-it !!!!!

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,694
Pikët
113
Chauvin Lawyer Plays Clip of George Floyd Allegedly Saying ‘I Ate Too Many Drugs’

Former Minneapolis police officer Derek Chauvin’s defense lawyers played audio of George Floyd allegedly saying “I ate too many drugs,” while being detained.

The video clip was presented during cross examination of Los Angeles Police Sgt. Jody Stiger, a paid witness for the state, who claims that “no force should have been used” on Floyd.


Defense attorney Eric J. Nelson countered that Floyd was saying “I can’t breathe,” while resisting being put into the cop car — before Chauvin’s knee was anywhere near him.

“Other times and in this particular case, when Mr. Floyd was initially saying that he couldn’t breathe, he was actively resisting arrest initially when he was in the back seat of the vehicle, right?” he continued.

Nelson went on to explain that the officers had to change tactics “when the futility of the three officers continuing their efforts forcibly to seat Floyd in the squad’s back seat became clear.”

The defense also played the clip of Floyd allegedly admitting to eating too many drugs. He added that the rowdy scene caused “a heightened sense of awareness” for the officers.

When asked if he could make out what Floyd was saying in the clip, Stiger said that he could not.

Nelson responded that “in the chaos of a situation, things can be missed.”

Floyd’s autopsy showed that he had consumed a fatal amount of methamphetamine and fentanyl.

“This is what’s called a Speedball – a mixture of an opioid and a stimulant,” Nelson said at the start of the trial. “The evidence will show that Mr. Floyd died of a cardiac arrhythmia that occurred a result of hypertension, his coronary disease, ingestion of methamphetamine and fentanyl, and the adrenaline flowing through his body.”
Ky gjyq eshte i vulosur tashme. Eshte vetem show Col.

Kan per ta denuar se nese nuk e denojne do te djegin e do shkaterrojne prap. Kush do t'i ndalon? Bidoni?

P.s po behet vend shume i peshtire miku im! Ishalla nuk zgjat shume!
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
30,640
Pikët
113
Chauvin Lawyer Plays Clip of George Floyd Allegedly Saying ‘I Ate Too Many Drugs’

Former Minneapolis police officer Derek Chauvin’s defense lawyers played audio of George Floyd allegedly saying “I ate too many drugs,” while being detained.

The video clip was presented during cross examination of Los Angeles Police Sgt. Jody Stiger, a paid witness for the state, who claims that “no force should have been used” on Floyd.


Defense attorney Eric J. Nelson countered that Floyd was saying “I can’t breathe,” while resisting being put into the cop car — before Chauvin’s knee was anywhere near him.

“Other times and in this particular case, when Mr. Floyd was initially saying that he couldn’t breathe, he was actively resisting arrest initially when he was in the back seat of the vehicle, right?” he continued.

Nelson went on to explain that the officers had to change tactics “when the futility of the three officers continuing their efforts forcibly to seat Floyd in the squad’s back seat became clear.”

The defense also played the clip of Floyd allegedly admitting to eating too many drugs. He added that the rowdy scene caused “a heightened sense of awareness” for the officers.

When asked if he could make out what Floyd was saying in the clip, Stiger said that he could not.

Nelson responded that “in the chaos of a situation, things can be missed.”

Floyd’s autopsy showed that he had consumed a fatal amount of methamphetamine and fentanyl.

“This is what’s called a Speedball – a mixture of an opioid and a stimulant,” Nelson said at the start of the trial. “The evidence will show that Mr. Floyd died of a cardiac arrhythmia that occurred a result of hypertension, his coronary disease, ingestion of methamphetamine and fentanyl, and the adrenaline flowing through his body.”

E beri lemsh ameriken copa kriminelit jevg!!
 

Tiku

PeReMuS...
Anëtar
Feb 11, 2021
Postime
2,073
Pikët
113
Vendndodhja
Kalimthi neper Bote.
Faktet e reja qe paraqiti mbrojtja mund te ndryshojne rrjedhen e gjyqit. Viktima ishte full me drogera dhe si rrjedhje edhe vdiq.
Ameriqia mund te jete pjerdhur politikisht, por gjyqesori eshte strong.
 

Damastion

V.I.P
Anëtar
Jan 31, 2014
Postime
2,442
Pikët
63
Ky gjyq eshte i vulosur tashme. Eshte vetem show Col.

Kan per ta denuar se nese nuk e denojne do te djegin e do shkaterrojne prap. Kush do t'i ndalon? Bidoni?

P.s po behet vend shume i peshtire miku im! Ishalla nuk zgjat shume!
Natyrisht se do te denohet,sje ne Shqiperi ketu or Mano!
 

anonn945

Super Anëtar
Anëtar
Mar 5, 2021
Postime
103
Pikët
28
Cifutizem pa fund, nqs trumpi ishte 40% ky eshte 100% mjafton te shohesh postimin tim te kuptosh ca behet:

Skandali I stokut te Gamestop ku kompania e Robinhood bashkpunoi me Citadel, Citadel Securities and Melvin Capital | Forum-Al.com™ - Aty ku shqiptaret mblidhen! (forum-al.com)Dhe:

2020 Election: Wall Street spent over $74 million to back Joe Biden (cnbc.com)


Kta bejn te gjithe lojen por disa se kan kuptuar, dhe me humbjen e hillarit dhe fitimin e nje te jatshtmi te pa "programuar" nuk do e lejonioin me. Ato te tjera jane fasada dhe pjese e politikave te veta.
Ata qe kujtojn se cifot nuk kta ne dore politiken e USA le te vashdojne te mendojne ate gje. Te bej cte doj kta kan ne dore silicon valley, media, wall street, ect. Mjaftroni te shihni kush eshte ceo apo themeluesi apo key shareholders dhe ata ne vendet kyce ne shtet kush jane dhe ke jane te martuar apo si kan ardhur ne pushtet. Por vashdoni te besoni prrallave qe kta skane asgje ne dore apo jan insignifikant.
 
Last edited:

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
42,952
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ka thene nje te vertete te madhe.

Le t'i bejne publike taksat e bjondushit, dhe krahasojini me ato tuajat, dhe do te shihni ndryshimin.
Dmth ty nuk te vret ndergjegjien fare qe Bidonushi , kjo fgure patetike histerike, hipokrite me nje rroge Senatori e Kongresmeni, eshte bere milioner ? nuk te vret qe vellau i tij ka bere miliona duke marre pune nga shteti, nuk te vret qe i biri i tij edhe pse dragaxhi, u kap me presh ne duar neper dhjetra manipulime politike ku vilte miliona dollarios per te jatin dhe vehten?
Dhe problemi yt i nderuar, eshte se sa taksa ka paguar Trumpi qe u jep pune mijera individeve, qe ne 4 vite ka bere me shum se sa BidonRrushi per 50 vjet?
Taksat nuk behen kuturu dhe se si ja do qefi Trumpit apo kujdo tjeter....por pergatiten nga zyra te posatshme e prej individeve me diplloma e tituj CPA qe njohin legjislacionin taksor por edhe riperteritejet qe me aq delikatese i kane perpiluar per dekada me rralle Bidonushi me shoke e shoqe kur sherbenin e sherbejne neper dhomat e ligjvenesve.

Nuk te vret qe ky pusht mashtues deri tani ne keto 3 muaj e gjysem e ka veshtriesuar jeten e cdo kujt me rritje cmimesh e taksa qe do te vene pikerisht njerezit e thjeshte e miliona familje ne siklet...kjo nuk te ben pershtypje por kerkon perseri se c'taksa ka paguar Trumpi....

sdi per zotin jam konfjuzddd and abjuzdd nga reagimi juaj.
 

ciarli

V.I.P
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,081
Pikët
83
Ta besh m..n ne det u quaka krim dhe u denoka moralisht. ta besh ate ne nje shtepi ish luftetaresh nuk qenka e tille!
por Biden nuk eshte si presidentet e tjere, apo jo?!
 
Anëtar
Feb 29, 2012
Postime
5,561
Pikët
113
Dmth ty nuk te vret ndergjegjien fare qe Bidonushi , kjo fgure patetike histerike, hipokrite me nje rroge Senatori e Kongresmeni, eshte bere milioner ? nuk te vret qe vellau i tij ka bere miliona duke marre pune nga shteti, nuk te vret qe i biri i tij edhe pse dragaxhi, u kap me presh ne duar neper dhjetra manipulime politike ku vilte miliona dollarios per te jatin dhe vehten?
Dhe problemi yt i nderuar, eshte se sa taksa ka paguar Trumpi qe u jep pune mijera individeve, qe ne 4 vite ka bere me shum se sa BidonRrushi per 50 vjet?
Taksat nuk behen kuturu dhe se si ja do qefi Trumpit apo kujdo tjeter....por pergatiten nga zyra te posatshme e prej individeve me diplloma e tituj CPA qe njohin legjislacionin taksor por edhe riperteritejet qe me aq delikatese i kane perpiluar per dekada me rralle Bidonushi me shoke e shoqe kur sherbenin e sherbejne neper dhomat e ligjvenesve.

Nuk te vret qe ky pusht mashtues deri tani ne keto 3 muaj e gjysem e ka veshtriesuar jeten e cdo kujt me rritje cmimesh e taksa qe do te vene pikerisht njerezit e thjeshte e miliona familje ne siklet...kjo nuk te ben pershtypje por kerkon perseri se c'taksa ka paguar Trumpi....

sdi per zotin jam konfjuzddd and abjuzdd nga reagimi juaj.
Dua te te siguroj se qellimi im nuk esht per te abuzuar ndekend, posaçerisht ty.

Mua me ben pershtypje fakti se u njihkan gjithato gjera per bidonushin, e akoma nuk dihen taksat e bjondushit. Ka diçka ketu qe nuk shkon, ndonse i kerkohen sot e dhjet vjet me pare. Me pa-pergjegjshmeri e mbjellje mos-besimi qytetar, ai e çoi vendin ne konflikte te hapura civile, vetem e vetem per kolltukun e tij, me te cilin ai ishte dhe ende eshte i obsesuar patetikisht.. Po sikur te them se bjondushi e mori pak si lehte kete pandemine, mos te cenoj ndopak krenarine bjondushkine?
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
42,952
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Dua te te siguroj se qellimi im nuk esht per te abuzuar ndekend, posaçerisht ty.

Mua me ben pershtypje fakti se u njihkan gjithato gjera per bidonushin, e akoma nuk dihen taksat e bjondushit. Ka diçka ketu qe nuk shkon, ndonse i kerkohen sot e dhjet vjet me pare. Me pa-pergjegjshmeri e mbjellje mos-besimi qytetar, ai e çoi vendin ne konflikte te hapura civile, vetem e vetem per kolltukun e tij, me te cilin ai ishte dhe ende eshte i obsesuar patetikisht.. Po sikur te them se bjondushi e mori pak si lehte kete pandemine, mos te cenoj ndopak krenarine bjondushkine?
Dua te di nese mos mendon se Trumpi nxiti dhe perdori djegiet, plackitjet, vjedhjet e protestuesve paqesore ne qytetet ku mbizetoren fryma Liberale dhe demokratike? sepse nga ato qe keni shkrojtur keshtu te lihet pershtypja.

Me pelqeu qe ju pergjigjet pyetjeve me nje pyetje :)
 
Anëtar
Feb 29, 2012
Postime
5,561
Pikët
113
Dua te di nese mos mendon se Trumpi nxiti dhe perdori djegiet, plackitjet, vjedhjet e protestuesve paqesore ne qytetet ku mbizetoren fryma Liberale dhe demokratike? sepse nga ato qe keni shkrojtur keshtu te lihet pershtypja.

Me pelqeu qe ju pergjigjet pyetjeve me nje pyetje :)
Nuk duhet te te shkonte as ne mendje qe une do te simpatizoja ato ngjarje qe veçse ndoten atmosferen amerikane, ashtu edhe boterore.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
42,952
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Nuk duhet te te shkonte as ne mendje qe une do te simpatizoja ato ngjarje qe veçse ndoten atmosferen amerikane, ashtu edhe boterore.
Jo nuk e thashe ne ate drejtim por ne lidhje me kete qe ju shprehet:

ai e çoi vendin ne konflikte te hapura civile, vetem e vetem per kolltukun e tij, me te cilin ai ishte dhe ende eshte i obsesuar patetikisht..
Nese ka nje grupim politik qe vune interesat e tyre vetiake politike ne dem te interesave kombetare, ata jane partia e Bidonushit qe per kolltuk nuk pyeten as per jeten e njerezeve, as per pasurine e tyre e as per ligjin e kushtetuten.....per te sunduar ata nuk perfillin as dreqin e mallkum qe kane ne bark te tyne.
Nuk karahasohet zengjini me horrin.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
42,952
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
New York Will Offer One-Time Payments of Up to $15,600 to Illegal Aliens Who Lost Work During Pandemic

 
Top