• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Amsterdami ndalon marihuanën, Çekët shfrytëzojnë rastin

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Amsterdami një kohë të gjatë ka qenë destinacion legjendar për të gjithë ata që dëshironin të kënaqeshin në hiret e marihuanës.
Megjithatë, qeveria holandeze planifikon të ndalojë shitjen e marihuanës për turistët ku shitet legalisht në “coffe shops”. Qeveria e re holandeze në këtë mënyrë përpiqet të ulë shkallën e kriminalitetit të lidhur me prodhimin dhe shitjen e drogës.

“Kjo më nuk do të jetë atraksion turistik. Nuk na pëlqen. Duhet të kthehemi tek ajo që ishte menduar që në fillim: përdorimi lokal për ata që e pëlqejnë”, deklaroi një ministër holandez. Autoritetet e Çekisë panë shansin e tyre për të rritur ofertën turistike si dhe mënyrën për të rritur buxhetin e shtetit.

Atje prej 1 janarit 2010 është lejuar posedimi i 4 tabletave Ectasy ose 5 LSD, një gram kokainë ose një gram e gjysmë heroinë. Kjo është gati tri herë më shumë sesa sasia e lejuar me ligj në Holandë. Po ashtu, numri i klubeve në të cilat “lejohet të ndizet jointi”, po rritet gjithnjë e më shumë dhe shumica e çekëve janë shumë të kënaqur.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Amsterdami ndalon marihuanën, Çekët shfrytëzojnë rastin

Na moren m'qaf! Kush rri e shkon deri ne Ceki tani.

:D
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
15,123
Pikët
113
Përgjigje e: Amsterdami ndalon marihuanën, Çekët shfrytëzojnë rastin

Ueeeeeeeee sa mir e kan bo,e kam me afer tani:D:D:p

Plas ti qe je lart:D:D
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Amsterdami ndalon marihuanën, Çekët shfrytëzojnë rastin

Ueeeeeeeee sa mir e kan bo,e kam me afer tani:D:D:p

Plas ti qe je lart:D:D
Degjo, po sikur ta bejme keshtu. Ti shko mere ne Ceki dhe une po vij ta mar ke ti. He si thua? :D
 

LaNdi

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 5, 2009
Postime
37
Pikët
0
Vendndodhja
Ne t`arushes
Përgjigje e: Amsterdami ndalon marihuanën, Çekët shfrytëzojnë rastin

Na fiken deren na lan pa pune :O :(
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
15,123
Pikët
113
Përgjigje e: Amsterdami ndalon marihuanën, Çekët shfrytëzojnë rastin

Degjo, po sikur ta bejme keshtu. Ti shko mere ne Ceki dhe une po vij ta mar ke ti. He si thua? :D
A me qafsh,sa shkoll ke bere zotrote?:p

E dashke dhe gati:D mos do dhe ta boj gati me gjith cigare,dhe te ngelet vetem me ta nez:p apo mos do dhe me ta nez.......cigaren:D:D:p He je dakort?:D
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Amsterdami ndalon marihuanën, Çekët shfrytëzojnë rastin

A me qafsh,sa shkoll ke bere zotrote?:p

Kater klase, aq sac duhet. :D Po ti?

E dashke dhe gati:D mos do dhe ta boj gati me gjith cigare,dhe te ngelet vetem me ta nez:p apo mos do dhe me ta nez.......cigaren:D:D:p He je dakort?:D
Jom dakort! `thankyou`

:D
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
15,123
Pikët
113
Përgjigje e: Amsterdami ndalon marihuanën, Çekët shfrytëzojnë rastin

Jom dakort! `thankyou`

:D
E mire,per shkollen aty-aty qekemi te dy:D:D

E mir kur te dush ;)):D-pis--pis--pis-
 

Barnaba

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 26, 2010
Postime
83
Pikët
0
Vendndodhja
Tirone
Përgjigje e: Amsterdami ndalon marihuanën, Çekët shfrytëzojnë rastin

Sa vuni ju anej ,hajdeni n'shqiperi se e pi marjuanen ku tet doje suma :p

ps. Cekia e paska trash fare , 1 gram kokaine , 5 kokrra ekstasi? wtf , me 5 kokrra ekstasi te bohet kaptina mullar .lool ,ndersa me 1 gram kokaine sn'gopesh kurre hahaha
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
15,123
Pikët
113
Përgjigje e: Amsterdami ndalon marihuanën, Çekët shfrytëzojnë rastin

Sa vuni ju anej ,hajdeni n'shqiperi se e pi marjuanen ku tet doje suma :p

ps. Cekia e paska trash fare , 1 gram kokaine , 5 kokrra ekstasi? wtf , me 5 kokrra ekstasi te bohet kaptina mullar .lool ,ndersa me 1 gram kokaine sn'gopesh kurre hahaha
Vujm vujm ,dhe shum vujm:p:p

Ta kemi parasysh heren tjeter kur te vijm:D:D
 
Top