• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Andy Warhol

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,753
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan


Andy Warhol ishte nje piktorë , dizajner , si edhe autor filmi...
ishte themelues i Pop Art-it Amerikan
..ka lindur ne nje fshatë ne veri lindje te Sllovakisë me 06.08.1928 ku ne kohen sa ishte femij prindit e tij emigrojn ne SHBA
ka vdekur ne New York me 22.02.1987
...ne pop edhe Rock kulturen veprat artistike te Andy Warhol jan shum prezente...
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Andy Warhol

Andy Warhol me pelqen..sepse i dha nje nisje artit bashkekohor..
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
18,916
Pikët
113
Përgjigje e: Andy Warhol

....edhe po vrisja mendjen pse s'kam degjuar une per kete?...pastaj lexova katunar, aha s'merrem une me katunar :d
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,753
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Andy WarholAndy Warhol , Velvet underground & Nico

 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,753
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Andy Warhol

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=AwzaifhSw2c"]https://www.youtube.com/watch?v=AwzaifhSw2c
 
Top