• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Angazhimet e Alban Mehmeti

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Kënga “Në ditëlindjen tënde” e Alban Mehmetit, ish-anëtarit të grupit “Aurora”, shumë shpejt do të ketë klip. Albani tregon se aktualisht është duke punuar rreth përgatitjeve për klipin më të ri.


Edhe pse ka qenë në dilemë se cilës nga këngët t’i bëjë klip, në fund ka vendosur për këngën “Në ditëlindjen tënde”, me të cilën ai ka marrë pjesë në festivalin e muzikës moderne “Top Fest”.

Meqë atje nuk i është dhënë hapësira e duhur, ai ka menduar t’i bëjë klip, e ndoshta edhe remiks.

Albani shton se do të përpiqet të sjellë një klip sa më interesant dhe, mbi të gjitha, ç’është më e rëndësishmja për të, t’i përmbahet tematikës së këngës, sepse sikurse thotë ai, “kohët e fundit, këngëtarët nuk po i përmbahen tematikës së këngës”.

Ky sezon për këngëtarin është i mbushur me angazhime, pasi veç mbrëmjeve muzikore, ai ka nisur të marrë pjesë edhe nëpër dasma. Albani së fundmi ka lansuar edhe një përmbledhje të këngëve të tij.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top