• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Angli - Shtepia po digjej, ata shpetojne qente dhe harrojne nipin

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Shtepia e tyre ishte duke u djeguar.

Ata bejne ate qe do te bente cdo person tjeter; largohen duke shpetuar edhe 4 qente e tyre. Megjithate, cdo person tjeter do ta bente kete veprim po te mos kishte patur ndonje femije ne shtepi. Ndersa ata shpetuan qente dhe harruan nipin 11 vjecar qe po flinte.

Ngjarja ka ndodhur ne Conventry, ne Angli.

Me pas, vogelushi Curtis u shpetua ne menyre heroike nga zjarrfikesit, por rrezikoi te vdiste i karbonizuar apo te per shkak te tymit. Gjyshja e 11 vjecarit, Mandy Mani, eshte e tmerruar:

"Nuk arrij ta kapercej faktin qe e lashe nipin tim ne zjarr. E kuptova qe Curtis ishte ende brenda ne shtepi vetem pasi isha tashme jashte shtepise. Isha ne nje gjendje konfuzioni dhe kishte shume tym. Me pas zjarrfikesve iu desh te hynin me shkalle nga dritarja."

Ata me ne fund arriten ta shpetonin Curtis-in.

Aksidenti u shkaktua nga nje thekese buke me difekt.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Angli - Shtepia po digjej, ata shpetojne qente dhe harrojne nipin

ncncncnn cfar budall njerz
 
Top