• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Angli, taksë për divorcet

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Shkurajim për divorcet, sidomos nëse çiftet kanë fëmijë. Ky është një nga objektivat e “taksës” së divorceve që shumë shpejt mund të miratohet në Britaninë e Madhe. Të gjitha çiftet e martuara dhe që kanë fëmijë, në rast se divorcohen, duhet të paguajnë një shumë të caktuar, e cila do t’i shkojë shtetit shkojë për kujdesin ndaj fëmijëve. “Objektivi është që të bindë prindërit se divorci duhet të jetë zgjidhja e fundit”, ka thënë ministria britanike e Punës, Maria Miller. Ky propozim, që shumë shpejt mund të miratohet, ka sjellë shumë diskutime në Britani.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,826
Pikët
113
Përgjigje e: Angli, taksë për divorcet

Ligj kot.
Sepse ato lekat e takses qe pritet te aprovohet,me mire tju vihet ne disponim femijeve te bashkeshorteve qe do ndahen.
Mendimi im.
 
Top