• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Anijen kozmike të NASA-s e kanë rrëmbyer jashtëtokësorët

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ufologu i njohur gjerman, Hartwig Hausdorf, thotë se anijen kozmike të NASA-s “Voyager 2” e kanë rrëmbyer jashtëtokësorët dhe tash ata po përpiqen të kontaktojnë me Tokën.


Ufologu beson se “Voyager 2”, anija kozmike pa ekuipazh e cila është dërguar në hapësirë para 34 ditësh, e që përcjellë sinjale të çuditshme dhe të panjohura, me siguri është në duart e jashtëtokësorëve, shkruan gazeta gjermane “Bild”.

NASA instaloi në të një disk 12 inch përplot muzikë dhe përshëndetje në 55 gjuhë të botës në rast se zbulohet nga ndonjë qenie inteligjente jashtëtokësore. Por muajin e kaluar sonda filloi të dërgojë prapa porosi të çuditshme nga lokacioni aktual në fund të sistemit diellor, ndërsa këto sinjale ekspertët e NASA-s ende nuk i kanë deshifruar, thotë Hausdorf. /Telegrafi/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,550
Pikët
113
Përgjigje e: Anijen kozmike të NASA-s e kanë rrëmbyer jashtëtokësorët

Ufologu i njohur gjerman, Hartwig Hausdorf, thotë se anijen kozmike të NASA-s “Voyager 2” e kanë rrëmbyer jashtëtokësorët dhe tash ata po përpiqen të kontaktojnë me Tokën.


Ufologu beson se “Voyager 2”, anija kozmike pa ekuipazh e cila është dërguar në hapësirë para 34 ditësh, e që përcjellë sinjale të çuditshme dhe të panjohura, me siguri është në duart e jashtëtokësorëve, shkruan gazeta gjermane “Bild”.

NASA instaloi në të një disk 12 inch përplot muzikë dhe përshëndetje në 55 gjuhë të botës në rast se zbulohet nga ndonjë qenie inteligjente jashtëtokësore. Por muajin e kaluar sonda filloi të dërgojë prapa porosi të çuditshme nga lokacioni aktual në fund të sistemit diellor, ndërsa këto sinjale ekspertët e NASA-s ende nuk i kanë deshifruar, thotë Hausdorf. /Telegrafi/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
Besoj nuk me keqkupton,eshte nisur para 34 vjetesh``16``
 
Top