• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Anila e destinuar per kinemane

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Rikard Larja e pikasi mes shume vajzave per nje rol episodik ne moshen 14 vjecare, ndersa xhironte filmin “Fundi i nje gjakmarrjeje”.


Per te, kjo zgjedhje tingelloi cuditshem, ndersa tani numeron 20 vite karriere, me dy cmime te rendesishme ne kinematografi sic eshte ai ne Sant Entien, apo Kupa e Festivalit te 11-te si aktorja me e mire ne vitin 2000.

E privilegjuar ne perzgjedhje, Anila thote se* filmi “Guret e shtepise sime” i regjisorit Dhimiter Anagnosti, ndersa vazhdonte gjimnazin, ishte hapi i pare* per te menduar seriozisht ne ate qe “duhet te bente”.

Ndoshta rastesisht eshte e perzgjedhur per role dramatike, pasi natyra e saj ne te vertete eshte krejt ndryshe.

Jeta e saj e perditshme, larg skenes dhe ekranit, eshte e gjalle dhe plot emocione. Dy femijet Rea dhe Orlini duket se jane “katalizatori” i kesaj atmosfere.

Eshte bere nene qe ne moshen 24 vjecare dhe qe atehere i vuri qellim vetes qe te behej nje mama e mire. Ne keto momente Rea po pergatitet per Festivalin e Shopenit dhe Anila e ndjek me kujdes, nderkohe qe ajo studion mbi tastiere.

“Eshte nje mama e mrekullueshme. Zakonisht mamate jane te tilla, por e imja e meriton me vertet. Perkushtohet dhe perkujdeset shume ndaj meje dhe fale saj kam arritur ketu ku jam”, thote Rea.

Kjo eshte nje pjese e kohes qe kalojne bashke, koncertet, shetitjet, bisedat per shkollen jane “celesi” i kesaj harmonie.

“Merakoset shume per ne dhe eshte sa e rrepte ashtu edhe liberale”, shprehet Orli.

Edhe pse e kishte menduar qe mos t`i futej botes se televizionit, me idene e konsumit, sot ajo drejton nje emision ne ekranin “meme”. Po behet gati per emisionin e radhes.

Ndersa meson per jeten e saj, ajo qe te ngjall kureshtjen eshte “midis ekonomistes dhe aktrimit” cila do te ishte Anila me e mire?Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top