• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Anita: S’ka drejtësi në Gjykatën e Hagës

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
E gjithë bota ime është rrëzuar sot, shpresat për drejtësi janë zbehur, sepse burgimi i dytë i Ramushit nuk ka asnjë bazë\”.


Anita Haradinaj flet me zë të dridhur. Është e shqetësuar, e zhgënjyer nga vendimi që u shqiptua dje nga gjykatësit e Apelit në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë për të rikthyer sërish gjyqin ndaj bashkëshortit të saj. Gazeta Shqiptare sjell sot intervistën ekskluzive të bashkëshortes së Haradinajt.

Anita, e martuar në vitin 2003 me liderin e dikurshëm të UÇK-së, e ka shoqëruar atë gjatë gjithë seancave gjyqësore në Hagë, deri dy vjet më parë kur Haradinaj u lirua nga akuzat.

Dje në Prishtinë, ajo nuk dinte më ç\’t\’i thoshte djalit Gjin dhe vajzës Hana, që babanë e tyre e kanë pasur më shumë larg sesa afër në vitet e para të jetës.
Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Ganimet

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2012
Postime
5,385
Pikët
48
Vendndodhja
Ne toke
Përgjigje e: Anita: S’ka drejtësi në Gjykatën e Hagës

Ramushin klika e vendorve dhe ne sherbim te te huajve,armiq te Kosoves ,Ramushin e derguan ne Hag,per te vetmin qellim,largimin e njeriut qe ishte penges e klanit Hashim Thaqi ne njeren ane, dhe qellimi i dyte dikujt iu desh qe te behen balanca e te ashtu qujturave krime lufte.Nji i huaj qe ishte larg ngjarjeve rreth luftes ne Kosove me kto gjykime ka krijuar nji opinjon se atje vertet serbet ishin viktima...kjo ishte edhe arsyja me bindese qe Ramush Haradinaj u desh te ishte ne Hag.Me lajka nuk ndrrohet situata as per Ramushin e as per ket Kosov te mjeruar.Me vet faktin se Thaqi i ofroj gjeja sinqerisht per kualicion tregon se Ramushi do te denohet.Kjo me gjas esht e siguruar nga keshilltari i tij zionist i Telavivit dhe bosat e tij nderkombetar.Kjo per faktin se duhet Thaqit ti largohen te pa degjeshmit nga qeveria e parlamenti.
Jo se ata duan Thaqin sepse gjerat shiheshin kjart kush ishte agresori e kush viktima ,pore per faktin se Kosoven nuk e kan dashur zagaret e Rusis e Frances.
Te dashur e miq i duken Thaqit ato ndyrsira ,ku u shkel mbi gjakun e femijve te pa fajshem ,sa edhe shpesh nuk kishin par driten e dillit me sy, dhe ju desh per apetitet serbe qe te shfryjn mllefin kafsheror te urrejtjes per shqiptaret.Dje Ramushi e neser Thaqi..esht ligj qe ska ndryshuar as nji her.
Doren ne zemer nuk po i mbron e ska per ti mbrojt as Zoti nga mallkimi i jetimve ku serbi i vrau ne lufte Hajnat e gabelet qeveritar po i vrasin ne kohe paqe.
E verteta vonon pore nuk harron.
 
Top