• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Anna Oxa i rikthehet muzikës

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Anna Oxa është rikthyer në arenën e muzikës pas 4 viteve heshtje.


Ajo ka publikuar këngën më të fundit “Tutto l’amore intorno”, të shkruar nga Ivano Fossati. Një këngë e fortë, radiofonike dhe moderne e kanë cilësuar mediet italiane, sipas të cilave, kjo paraprin daljen e një albumi, transmeton TCH.

“Kërkoja një periudhë pushimi, pasi nuk doja të qëndroja përherë në televizion dhe të ndiqja ritmet e asaj karriere”, u shpreh Anna gjatë pjesëmarrjes në Festivalin Gaber 2010 ku interpretoi këngën “Lo Shampoo”.

Albumi i fundit i këngëtares “La musica e niente se tu non hai vissuto” daton në vitin 2006.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Anna Oxa i rikthehet muzikës

Welcom Anna ... Furishem si gjithenje...
 
Top