• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

~ Anubis ~

BARAT

tăl'ithu kyOO'mI
Anëtar
Nov 17, 2012
Postime
670
Pikët
28
Vendndodhja
Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
Zoti egjiptian, Anubis është Gjyqtari suprem i Ligjit të Karmes i cili ndihmohet nga 42 gjykatës. Tempulli i Ligjit ku ai kryeson është vendosur në Diell, i cili drejtohet nga engjelli Michael, mbajtësi i peshores së ekuilibrit kozmik. Emri i tij eshte përmendur shumë herë në shkrimet Gnostike.

Ai që zgjon ndërgjegjen mund të udhëtojë jashtë trupit te tij fizik, me vullnet të plotë të vetëdijshëm dhe të studiojë librin e tij të fatit. I inicuari mund te vizitoje tempullin e Anubis dhe bashke me Gjykatësit e tij , mund të studiojnë librin e tij te jetes dhe te kuptoje arsyen e ekzistences se tij. Anubis është sundimtari suprem i Karmës. Tempulli i Anubis gjendet edhe në Botën Molekulare, ose i quajtur ndryshe Bota Astrale. I Inicuari mund të negociojnë drejtpërdrejt me Anubis per te paguar çdo borxh karmik nepermjet veprave të mira. Ligji i Karmës dhe Ligji i Balances Kozmike nuk është një ligj i verbër; mund të kërkohet edhe "kredi" ( nepermjet lutjeve) nga Zoti i Karmes, por çdo kredi duhet të paguhet me vepra të mira dhe nëse nuk paguhet, atëherë Ligji te kthen mbrapsht dhembje dhe fatkeqesi.

 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
3,916
Pikët
113
Zoti egjiptian, Anubis është Gjyqtari suprem i Ligjit të Karmes i cili ndihmohet nga 42 gjykatës. Tempulli i Ligjit ku ai kryeson është vendosur në Diell, i cili drejtohet nga engjelli Michael, mbajtësi i peshores së ekuilibrit kozmik. Emri i tij eshte përmendur shumë herë në shkrimet Gnostike.

Ai që zgjon ndërgjegjen mund të udhëtojë jashtë trupit te tij fizik, me vullnet të plotë të vetëdijshëm dhe të studiojë librin e tij të fatit. I inicuari mund te vizitoje tempullin e Anubis dhe bashke me Gjykatësit e tij , mund të studiojnë librin e tij te jetes dhe te kuptoje arsyen e ekzistences se tij. Anubis është sundimtari suprem i Karmës. Tempulli i Anubis gjendet edhe në Botën Molekulare, ose i quajtur ndryshe Bota Astrale. I Inicuari mund të negociojnë drejtpërdrejt me Anubis per te paguar çdo borxh karmik nepermjet veprave të mira. Ligji i Karmës dhe Ligji i Balances Kozmike nuk është një ligj i verbër; mund të kërkohet edhe "kredi" ( nepermjet lutjeve) nga Zoti i Karmes, por çdo kredi duhet të paguhet me vepra të mira dhe nëse nuk paguhet, atëherë Ligji te kthen mbrapsht dhembje dhe fatkeqesi.


O Demke, te lutem ec e na i perkthe nje cike ato me te kuqe.
 
Top