• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Aparenca shpesh here na genjen e shpesh here na thote te verteten por shpesh here sjell edhe paragjykime te gabuara.

Nje shprehje amerikane thote Don't judge a book by its cover dmth Mos e gjykoni nje liber nga kopertina e tij

Ju ca mendimi keni?
 

Lela

shiraz
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
105
Pikët
0
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Aparenca shpesh here na genjen e shpesh here na thote te verteten sepse ne e kontrollojme ate, i pershtatemi situates -sipas vendit dhe momentit...sic deshirojme.
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

aparenca them se me shum here thote te verteten .
 

prosperpine

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 1, 2010
Postime
24
Pikët
0
Vendndodhja
inside.my.head
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

well, the cover sells a lot :p

une mendoj se kjo kategorizohet ne baze te pritshmerise qe ke nga personi me aparencen specifike.
per te sjelle shembullin me te thjeshte, nese une dua nje one night stand, do te zgjedh padyshim dike ne baze te aparences; sa me e mire, aq me te larta shanset.
nese ama jam duke hetuar dike per nje lidhje te mundshme, sigurisht qe do t'u jap shume me teper prioritet cilesive dhe permbajtjes. ne kete rast aparenca e mire do te ishte vetem bonus :p
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Ne shoqerin tone mendimi i pare eshte gjithnje negativ ne lidhje me aparencen! une psh nese do shofja ndonje vajze te veshur bukur pa asnje lloj difekti ( do thoja i paska vetllat pa heq ) :p
 

Remember

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
120
Pikët
0
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

aparenca te afron ,te largon ose te ben te tregohesh indiferent nese flitet per nje njeri qe e shef per here te pare

po ne nje kuptim ma te gjere, perderisa quhet aparencee sigurisht qe nuk pres te me thote te verteten
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

tani varet pasi njeriu kontaktin e pare e ka me aparencen dhe aty sa do pak krijon nje fare peshtypje me vone kur njeh njeriun ndoshta krijon nje ide te ndryshme por sa do aparenca ndikon pak a shum tek secili ne...
 

Fatjoni

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
34
Pikët
0
Vendndodhja
Tirone
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

edhe tregon edhe jo pamja pare duhet me qen e thjesht e rregullt sesht e thene se duhet te krekosesh edhe te rregullohesh cdo dite si me qen viti ri :D:D thjesht paster mjafton :D
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Aparenca eshte fillim po jo fundi i dickaje ;) duket bukur ne fillim pastaj venitet nese ka gjera te tjera qe ja ulin vleren :)
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Shpeshhere thone qe aparenca e jashtme te genjen dhe impakti i pare jo gjithmone eshte i vertete! Gjithsesi edhe nese ajo cka na pohon aparenca fizike eshte e vertete,eshte bukuria shpirterore ajo qe te terheq si magnet perjetesisht ...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Edhe nje shishe shampanje eshte e bukur kur e shikon, po nuk mund ta vleresosh nese nuk e provon...
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Nuk mund ta mohojme qe ne momentin e pare, eshte aparenca fizike qe na ben te krijojme nje pershtypje per nje person, qofte kjo pershtypje e drejte apo e gabuar ... Gjithsesi, sikursi mbivleresimi edhe gjykimi duhen eleminuar persa kohe nuk e njeh mjaftueshem mire personin ne fjale !

Me kot nuk thone, provo dhe beso ... ! Per me teper, shpesh aparenca e jashtme te genjen !!!
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Pyetja eshte pergjigje!
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,632
Pikët
113
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Impresionet e para kane teper rendesi, por duhet te dish se si t'i lexosh ne menyre qe te mos zhgenjehesh me vone. Megjithate fatkeqesisht ka dhe raste te shumta kur efekti pozitiv qe te jep aparenca e dikujt zhduket ne momentin e pare qe ata hapin gojen dhe fillojne te flasin. lol
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Aparenca eshte nje maske,qe inteligjentet mundohen ti japin nje arsye.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
15,792
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Mbaj mend dikur kohe me pare, ndoshta para nje shekulli kur akoma shkoja ne shkolle te mesme filloi te me pelqente nje vajze. Nje pelqim nga larg ky. Ajo studionte ne nje nga paralelet e gjimnazit. Te them te drejten djers te ftohta me binin sa here syte e saj mund te takonin rastesisht te mite. Ishte vajze e bukur. Kishte nje fytyre qe mund ta pershkruaj vetem shprehja... "o zote c'je ne gjendje te krijosh kur je ne qef" dhe nje trup qe nuk ka shprehje ta pershkruaj. Mirpo kjo terheqje nuk vazhdoi me shume se disa jave, se erdhi casti qe te binim ne muabet. Ju nuk mund ta merrni me mend zhgenjimin tim. Vajza ishte e zgjuar, por zeri qe nxirrte jashte zgjuarsine e saj ishte teper i trashe. Zeri i saj ishte me i trashe bile edhe se zeri i Mondit... apo ishin njesoj te trashe... nejse nuk ka rendesi kjo. Rendesi ka qe po te ishe ne shtrat me te dhe te kishe fikur driten te dukej vetja sikur po flije me Mondin. Dhe besomeni Mondi te fuste friken ta shikoje me rrobe imagjinoni te flije me Mondin zhveshur ne te njejtin krevat. Vetem gruaja e tij guxoi te bente nje gje te till dhe ngeli tre here shtatezene.
Sidoqofte pertej shakave. Zeri i asaj vajze me hoqi si me dore gjitheshka kisha filluar te ndiej per ate vajze. Dhe qe ateher une gjithmon kam parapelqyer t'a njoh dhe pastaj te krijoj nje opinion per personin tjeter. Shume vajza qe ne fillim ndoshta edhe mund ti kesh percmuar, kur i njeh nga afer te duken te bukura. Ne fund te fundit sjellja e zbukuron njerin.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Ne aparenc te gjitha dyshimet jane te drejta.
 

Corn

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 10, 2009
Postime
324
Pikët
0
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

Gjithmon na genjen , mundohem qe te mos krijoj aludime te pa baza per dike apo per diccka ...
 
Anëtar
Jun 12, 2014
Postime
4,971
Pikët
83
Përgjigje e: Aparenca - na genjen apo na thote te verteten !

S'me ka genjyer ndonjehere mua..
 
Top