• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Aplikacioni i kosovares “çmend” gjigandin Apple, 22-vjeçarja ndan detajet lidhur me krijimin e saj

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,143
Pikët
113
CRAZY.jpg
Albiona Ajeti

Albiona Ajeti është vajza 22-vjeçare nga Kosova, që po bën namin në tregun ndërkombëtar të teknologjisë. Ajo së bashku me vëllain e saj, Qendrimin kanë arratitur të krijojnë lojën “Crazy Tire”, e cila është përzgjedhur nga Apple.

Madje, prestigjozja “The Guardian” i ka dedikuar një artikull, duke e cilësuar shqiptaren si vajzën që po korr sukses në tregun e “burrave”.

Në një lidhje me Skype Albiona ndau detaje të ndryshme lidhur me këtë lojë dhe si arriti në realizimin e saj.
“Lojën e kam zhvilluar vitin e kaluar bashkë me vëllaun tim. Ai ka bërë dizanjimin dhe unë kam bërë programimin.

Rrota është karakteri kryesor i rrotës dhe duhet ta kalosh nëpër vende të ndryshme, në mënyrë që të fitosh monedha. Kur rrota prek rraketën, kthehet në rraketë dhe ke mundësi të fitosh më shumë.

Kam parë tregun dhe kam vënë re që nuk ka pasur lojëra me platforma dhe në bazë të analizës që kam bërë tregu ka nevojë për lojëra të tilla.

Lancimi i lojës ka ndodhur në mënyrë natyrale, nuk ka qenë pjesë e asnjë konkursi. Ne thjesht e kemi paraqitur dhe Apple na e ka pranuar”, u shpreh ndër të tjera 22-vjeçarja

----
 

Poshnjari

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
622
Pikët
63
Me behet qefi per kete arritje. Megjithese nuk me duket bindes as artikulli. Nese do ishte e vertet dhe qe te merrte me shume pesh dhe seriozitet edhe faqja qe ka postimn duhet te kishte link nga faqja the Guardian qe paska bere analizen.
Gjithsesi bravo te gjithe atyre qe marrin iniciativen dhe krikojne dicka te bukur.
 

rolex

V.I.P
Anëtar
Aug 4, 2014
Postime
749
Pikët
63
Vendndodhja
Tirane
Lancimi i lojës ka ndodhur në mënyrë natyrale, nuk ka qenë pjesë e asnjë konkursi. Ne thjesht e kemi paraqitur dhe Apple na e ka pranuar”, u shpreh ndër të tjera 22-vjeçarja
Apple store ka mbi 2 milion aplikacione dhe kjo loje eshte thjeshte nje aplikacion me teper ne mes 2 milion aplikacionesh.

Nderkohe qe titulli thote se Apple na paska dale mendsh prej 22 vjecares kosovare :rolleyes:
 

Prishtinasi

V.I.P
Anëtar
Feb 14, 2013
Postime
3,166
Pikët
113
View attachment 108870
Albiona Ajeti

Albiona Ajeti është vajza 22-vjeçare nga Kosova, që po bën namin në tregun ndërkombëtar të teknologjisë. Ajo së bashku me vëllain e saj, Qendrimin kanë arratitur të krijojnë lojën “Crazy Tire”, e cila është përzgjedhur nga Apple.

Madje, prestigjozja “The Guardian” i ka dedikuar një artikull, duke e cilësuar shqiptaren si vajzën që po korr sukses në tregun e “burrave”.

Në një lidhje me Skype Albiona ndau detaje të ndryshme lidhur me këtë lojë dhe si arriti në realizimin e saj.
“Lojën e kam zhvilluar vitin e kaluar bashkë me vëllaun tim. Ai ka bërë dizanjimin dhe unë kam bërë programimin.

Rrota është karakteri kryesor i rrotës dhe duhet ta kalosh nëpër vende të ndryshme, në mënyrë që të fitosh monedha. Kur rrota prek rraketën, kthehet në rraketë dhe ke mundësi të fitosh më shumë.

Kam parë tregun dhe kam vënë re që nuk ka pasur lojëra me platforma dhe në bazë të analizës që kam bërë tregu ka nevojë për lojëra të tilla.

Lancimi i lojës ka ndodhur në mënyrë natyrale, nuk ka qenë pjesë e asnjë konkursi. Ne thjesht e kemi paraqitur dhe Apple na e ka pranuar”, u shpreh ndër të tjera 22-vjeçarja

----
E bre Fshatar, krejt je demelave...po pse s`ia bane titullin normal, p.sh. "Albiona....terheq vemendjen e Apple"
po e more t`asisht e ashtu e prune....
 

Askushi

V.I.P
Anëtar
Sep 7, 2012
Postime
3,496
Pikët
113
Mengadalë oj cucë mos na prishesh mendsh vetë, pa lëre Apple-in se nuk mbeti në dorën tënde`bam`-qesh-`bam`tap_fare
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,979
Pikët
113
Posi paqeter, shume zbulim xhigande me sjelle rroten e karrotes e ti besh play ne mes te sallates 🤔 Na mbyten me faka njuz bordello-portalet e m..it.
 
Top