• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Apple-1 shitet për 213.000 dollarë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Kompjuteri i parë i Apple është shitur në ankandin e Christie’s tek koleksionisti italian për 213.000 dollarë.
Blerësi është koleksionisti italian Marco Boglione i cili ka marrë një prej njësive më të ruajtura të kompjuterit të Apple me kutinë origjinale dhe shtojcat përcjellëse, përfshirë edhe letrën e nënshkruar personalisht nga kryeshefi ekzekutiv i Apple - Steve Jobs.

Gjithsej janë prodhuar 200 Apple-1, e vlerësohet se ende ekzistojnë rreth 50 njësi, në mesin e të cilëve edhe ajo e shitur, e cila bart numrin rendor 82, në mesin e të ruajturve më së miri.
 
Top