• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Apple përsëri e padit rivalin Nokia

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Apple e ka zgjeruar padinë e saj kundër kompanisë Nokia edhe në Mbretërinë e Bashkuar.
Prodhuesi i iPhone e ka paditur rivalin Nokia në Mbretërinë e Bashkuar për shkeljet e njëjta të patentës, për të cilat e ka paditur këtë kompani edhe në SHBA.

Shkeljet e patentave, siç vlerëson Apple, kanë të bëjnë me ekranin e ndjeshëm me prekje dhe teknologjinë e display’t që Apple e mban për iPhone dhe iOS. Për të njëjtat çështje, Apple e ka paditur Nokia’n edhe në SHBA.

Më pas, Nokia vendosi të padisë rivalin Apple për të njëjtën gjë, dhe ndoshta e njëjta situatë do do të ndodhë përsëri edhe mosmarrëveshjen që këto dy kompani kanë edhe në Mbretërinë e Bashkuar.

Kjo është vetëm një padi më shumë, në listën e gjatë të padive që kanë ndodhur mes dy kompanive, ndërsa tani do të jetë interesante për të parë se çfarë do të jetë rezultati i të gjitha këtyre padive midis Nokia’s dhe Apple.
 
Top