• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Arabet hapin Institut për interpretimin e ëndrrave

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Në Arabinë Saudite së shpejti do të hapet një institut për interpretimin dhe parashikimin e ëndrrave, ndërsa të gjithë studentët në fund do të marrin një diplomë dhe mund të punojnë si interpretues zyrtar të ëndrrave.


Instituti për interpretimin e ëndrrave do ta ketë statusin e institucionit të arsimit të lartë, ndërsa studentët pas përfundimit të studimeve do të pajisen edhe me një diplomë dhe do të kenë mundësi të vazhdojnë studimet për doktoraturë.

Themeluesi i institutit është eksperti i njohur i ëndrrave, Jusuf al-Harti, i cili ka edhe emisionin e vet televiziv. Al-Harti sqaroi se ky profesion ka për qëllim “këshillimin e njerëzve”.

Pas publikimit të lajmit në mediat e Arabisë Saudite, ka reaguar edhe Ministria Saudite për Islam, duke thënë se interpretimi i ëndrrave më shumë është dhunti të cilën e posedojnë persona të caktuar dhe nuk mund të studiohet e mësohet.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Arabet hapin Institut për interpretimin e ëndrrave

perralla me Zot edhe me Profete :D
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Arabet hapin Institut për interpretimin e ëndrrave

Ata kane probleme me te medha per ti zgjidhe,se sa me u marr me endera.
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Arabet hapin Institut për interpretimin e ëndrrave

Ata jan rend mer :D lool
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,367
Pikët
113
Përgjigje e: Arabet hapin Institut për interpretimin e ëndrrave

Në Arabinë Saudite së shpejti do të hapet një institut për interpretimin dhe parashikimin e ëndrrave, ndërsa të gjithë studentët në fund do të marrin një diplomë dhe mund të punojnë si interpretues zyrtar të ëndrrave.


Instituti për interpretimin e ëndrrave do ta ketë statusin e institucionit të arsimit të lartë, ndërsa studentët pas përfundimit të studimeve do të pajisen edhe me një diplomë dhe do të kenë mundësi të vazhdojnë studimet për doktoraturë.

Themeluesi i institutit është eksperti i njohur i ëndrrave, Jusuf al-Harti, i cili ka edhe emisionin e vet televiziv. Al-Harti sqaroi se ky profesion ka për qëllim “këshillimin e njerëzve”.

Pas publikimit të lajmit në mediat e Arabisë Saudite, ka reaguar edhe Ministria Saudite për Islam, duke thënë se interpretimi i ëndrrave më shumë është dhunti të cilën e posedojnë persona të caktuar dhe nuk mund të studiohet e mësohet.

Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
Te interpretosh endrrat or some people can see ghosts or can predict the future eshte dhunti e lindur apo e trasheguar dhe nuk mesohet apo studiohet neper shkolla.
 
Top