• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Arkitektët Primitiv Në Xhungël

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
1,652
Pikët
113
Une kam shume respekt per njerezit qe ju jepet doresh dhe kane aftesine qe te ndertojne me pak mjete gjera goxha te komplikuara. Eshte nje kanadez qe bleu nje cope toke ne mes te pyllit dhe ndertoi nje shtepi vetem me dru. E ndertoi me duart e tij pa asnje ndihme. Ky tipi eshte gjeni. Ska gje qe nuk di te beje. Ka dhe nje kanal ne youtube qe ka arritur me mijera abonues. Shife se eshte shume interesant.

 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
34,986
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Nuk dua tju ul vlerat ketyre mjeshtrave por eshte e cuditshme qe ai hapi nje grope mbi tre metra te thelle ne nje toke argjiloro-ranore dhe nuk iu shemb asnje pjese qofte edhe dy dramca prej saj......uroj te jem gabim.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
10,651
Pikët
113
Une kam shume respekt per njerezit qe ju jepet doresh dhe kane aftesine qe te ndertojne me pak mjete gjera goxha te komplikuara. Eshte nje kanadez qe bleu nje cope toke ne mes te pyllit dhe ndertoi nje shtepi vetem me dru. E ndertoi me duart e tij pa asnje ndihme. Ky tipi eshte gjeni. Ska gje qe nuk di te beje. Ka dhe nje kanal ne youtube qe ka arritur me mijera abonues. Shife se eshte shume interesant.

Vërtet janë njerëz të jashtëzakonshëm por ndonjëherë krijojnë edhe probleme me idetë e tyre të çuditshme:

 
  • Like
Reactions: DUA

Angel69

Mia San Mia
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,392
Pikët
83
Vendndodhja
Allianz-Arena
Une kam shume respekt per njerezit qe ju jepet doresh dhe kane aftesine qe te ndertojne me pak mjete gjera goxha te komplikuara. Eshte nje kanadez qe bleu nje cope toke ne mes te pyllit dhe ndertoi nje shtepi vetem me dru. E ndertoi me duart e tij pa asnje ndihme. Ky tipi eshte gjeni. Ska gje qe nuk di te beje. Ka dhe nje kanal ne youtube qe ka arritur me mijera abonues. Shife se eshte shume interesant.

E kam len te min 30, se qenka pak e gjate si video. Ky qenka talent ne cdo fushe, arkitekt, gjuetar, peshkatar, kuzhunier, çna hapi oreksin kur gatunte. Do shof vazhdimin tani.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
1,652
Pikët
113
E kam len te min 30, se qenka pak e gjate si video. Ky qenka talent ne cdo fushe, arkitekt, gjuetar, peshkatar, kuzhunier, çna hapi oreksin kur gatunte. Do shof vazhdimin tani.
Rregjistrohu tek kanali i tij dhe kur tja kesh ngene shiko gjithe videot qe ka bere. Nuk mjaftohet vetem me shtepine. Ka ndertuar shume gjera aty rreth e rrotull sa te habit. I ka duart e arta.
 

Angel69

Mia San Mia
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,392
Pikët
83
Vendndodhja
Allianz-Arena
Rregjistrohu tek kanali i tij dhe kur tja kesh ngene shiko gjithe videot qe ka bere. Nuk mjaftohet vetem me shtepine. Ka ndertuar shume gjera aty rreth e rrotull sa te habit. I ka duart e arta.
E mbarova me ne fund. Paska dhe njerez te tille kaq praktik. Me beri pershtypje se beri gjith ato gjera te veshtira, dhe nuk sajoi nje dush te improvizuar.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
1,652
Pikët
113
E mbarova me ne fund. Paska dhe njerez te tille kaq praktik. Me beri pershtypje se beri gjith ato gjera te veshtira, dhe nuk sajoi nje dush te improvizuar.
Ka 3 vjet qe e ka filluar si projekt. Une rastesisht e pashe andej nga 2018 dhe e kam ndjekur rregullisht. Madje di dhe vendin tamam se ku e ka ndertuar kabinen. Kam qene aty per peshk dhe eshte jashtezakonisht bukur. Natyre e eger komplet dhe plot me arinj, lepuj, dhelpra, drere, moose, ujqer, kastore, vidra... Ca nuk te shohin syte. Kam bere 3 dite camping aty me cader duke gjujt peshk e tymos bar -qesh- Tre dite isha komplet dru aq sa se di si e gjeja rrugen neper pyll.

Nejse ca doja te te thoja eshte qe kur te kesh kohe shiko videot e tjera se ky e ka zgjeruar si projekt dhe cfare nuk ka ndertuar. Jo vetem dush po shume me teper. Tamam njeri i rralle.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
1,652
Pikët
113
Se harrova te thosha, ky varianti i videos qe vura une eshte i shkurter. Ka nje tjeter mbi 3 ore te gjate qe tregon me detaje hap pas hapi si i bente gati derrasat, sa arrinte te nxirrte nga nje peme e vetme etj. Aty duket sikur i ka te gatshme por po te shohesh videon qe eshte shume e gjate (fiks 3 ore e 22 minuta) tregon si i pret pemet dhe ben derrasat. DHe jo vetem derrasta po dhe traret e sidomos ato pllakat e holla qe ketu i quajne shingles dhe qe i perdorin per cati. Durim dhe energji e papare.
 
Top