• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Arrestohet parukierja që vidhte VIPat

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Policia në Los Anxhelos ka arrestuar një parukiere në Beverly Hills, e cila akuzohet për kryerjen e vjedhjeve të shumta ndaj VIP-ave, ndër të cilat mund të përmendim Jennifer Aniston, Cher dhe Anne Hathaway.
Maria Gabriela Perez, 51 vjeçe, është akuzuar për përdorimin e kartave të kreditit të klientëve të saj dhe për këtë arsye ajo do të dënohet, dhe madje rrezikon të kryejë 25 vite burgim.

Llogaritë të vjedhura rezultuan dhe për Melanie Griffith dhe Liv Tyler. Me sa duket parukieria Perez nuk është e zonja vetëm në prerjen e flokëve, por edhe në atë të kartave të kreditit të bankave, ku dy aktoreve të sipërpërmendura u ka marrë një shifër prej 241mijë dollarë.

Sipas hetuesve, Perez nuk është e re në këtë zanat, ku krahas akuzave të vjedhjes ajo do të dënohet dhe për falsitet dhe vjedhje identiteti.

Tashmë ajo do të përballet me gjykatën e Los Angeles, ku data e caktuar është 21 gusht
 
Top