• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Arrestohet shqiponja për spiunim

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaShërbimi sekret i Arabisë Saudite arrestoi një shqiponjë, ndërsa ajo dyshohet se po spiunonte për Mossadin. Zogu përfundoi në paraburgim pasi që u zbulua se bartte një transmetues GPS dhe ishte me adresë të një Instituti në Tel Aviv.
Dhe derisa autoritetet e Arabisë Saudite janë të bindur se izraelitët po stërvitin shqiponjat për spiunazh, pala izraelite dha një sqarim krejt tjetër për këtë incident. Ata thonë se shqiponja “është e pafajshme” pasi aparati është vënë me qëllim të hulumtimeve shkencore të institutit për të mësuar lidhur me lëvizjet e shqiponjës.

Ky nuk është rasti i tillë i parë bizar që kafshët akuzohen për spiunazh. Kohë më parë autoritetet e Egjiptit njoftuan se luanët e detit të cilët nga brigjet e plazheve në Sharme el Sheikh sulmojnë turistët po ashtu janë spiunë izraelitë.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,916
Pikët
113
Përgjigje e: Arrestohet shqiponja për spiunim

Humor absolut,echt classe.....hahahahahahahaha
Po ndonje Camelle kur do e arrestojne lol
 
Top