• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,502
Pikët
113
Përgjigje e: Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA

Julian Assange kundërshton ekstradimin në SHBA.

Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, tha para një gjykate në Londër se me punën e tij ka mbrojtur shumë njerëz. Ai e kundërshtoi ekstradimin në Shtetet e Bashkuara ku akuzohet për komplot dhe publikim të sekreteve qeveritare.

Assange mund të dënohet me pesë vjet burgim nëse shpallet fajtor. “Unë nuk dua të dorëzohem për ekstradim. Kam fituar shumë çmime dhe kam mbrojtur shumë njerëz”, tha Assange para trupit gjykues. Ai paraqitjen në Gjykatë e bëri përmes një video-lidhje nga një burg britanik. Një gjykatë britanike e ka dënuar më 1 maj, Julian Assange me 50 javë burgim, për shkak të shkeljes së rregullave të lirimit me kusht. Assange ka qëndruar si refugjat në Ambasadën e Ekuadorit në Londër që nga viti 2012, për t’i ikur ekstradimit në Suedi, ku pritej të përballej me dyshimet për sulme seksuale dhe dhunime. Faqja Wikileaks ka publikuar mijëra dokumente të klasifikuara duke u nisur nga industria e filmit deri te siguria kombëtare dhe lufta. Kjo, llogaritet të jetë rrjedhja më e madhe e dokumenteve të fshehta në historinë e SHBA-së.

Maj 02, 2019 20:59 Europe

PS....juve shqiptaret ne France.

Per cfare akuzohen keta...Geoffrey Livolsi, Mathias Destal dhe Benoit Collombat!!!!!!

Sipas ketyre....eshte ne interes të madh per publikun dhe qytetarët, te jene në dijeni të atyre ndodhive,qe qeveria i fsheh.

@dujso

Ma vrej icik konventen e Gjeneves me 1949-te,neni 6 paragrafi 3.

Kshu tina,qe na evolon jaziken.

Naten e mire ka Beni.

Ju dua te tanve.

THE GENEVA
CONVENTIONS
OF 12 AUGUST 1949

https://www.icrc.org/en/doc/assets/files/publications/icrc-002-0173.pdf
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,091
Pikët
113
.

PS.....nga 18 akuza te SHBA-se, 17-te kane te bejne me.......

aktivitetet hetimore të Assange per te = marre dhe botuar informacione ne favor aPO interes te publikut, qe......
qeveria do te donte ti mbante te fshehta.

KJO eshte.....
detyra=THELBESORE e cdo gazetarie HULUMTUESE.
Dhe kjo...NUK perben krim.

NILS MELZER.

Faziti....eshte e vertetuar qe = Mao Ce Duni e perdorte SHPESH proverbin kinez.

Vrisni nje pule per te trembur majmun(ET)in!

MBYLLJA...tek ajo tema....a jane te mire...........BYTHLEPIRESIT me flamur!!!!
Nuk po nderhyj.
Naten e MIR.
 

Jorina

V.I.P
Banned
Anëtar
Jul 4, 2019
Postime
1,437
Pikët
113
Vendndodhja
Earth
gjynah per Assange, vetem pse fliste te verteta tani do ta zhdukin :(
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
12,593
Pikët
113
Ai konspiracionisti D Icke
qe del e propagandon kundra shoqerive sekrete
pashe ne foto se ish ne ato shoqerite masonike (mjeshter) ``chairhide``

Nese e vertete i ndjeri Barat e paska njohur. :rolleyes:
 
Top