• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Aurela “LIZA MINNELLI” e shekullit XXI

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Diva e muzikës shqiptare, Aurela Gaçe ka befasuar për të disatën herë radhazi të gjithë fansat e saj në spektaklin e Grabockës.


Në shfaqjen e kësaj jave Aurela qëndronte e ulur në poltronin e të ftuarit special, duke qenë se dhe interpretimi i saj do të ishte me të vërtetë special.

Pas konkurrimit të të gjithë VIP-ve do t’i vinte radha ëmbëlsirës Gaçe, e cila performoi në mënyrë të shkëlqyer pjesë nga mjuzikëlli i famshëm “Cabaret”, i cili është shfaqur për herë të parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vitin 1972.

Ne të “Bluetooth-it” jemi të bindur që nëse Liza Minnelli do ta kishte parë, do të ndjehej xheloze për Aurelën tonë… E në fakt, komplimente i shkojnë edhe koreografisë së Enada Hoxhës, të cilën Aurela e interpretoi si një balerinë profesioniste./Bluetooth/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top