• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Australi, transplanti i parë i një zemre artificiale

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer


Është kryer për herë të parë në Australi dhe në hemisferën e jugut transplanti i një zemre artificiale.

Zemrën e ka marrë një 50 vjeçar, djalë i një emigranti kalabrez, Angelo Tigano.

Gjatë një ndërhyrjeje prej 5 orësh, dhjetë ditë më parë në spitalin St Vincent's të Sydney, është hequr zemra e tij dhe është vendosur aparati.

Pacienti ka deklaruar se ndihet shumë mirë.
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Australi, transplanti i parë i një zemre artificiale

:))))
 
Top