• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Autori i vrasjes se Jezusit.

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
9,383
Pikët
113
Nuk pe mohoj qe te paska tregu, por kjo eshte nje gje e re qe une asnjeher ne jeten time nuk e kam lexu qe shqipetaret kan gisht ne gozhdimin e “Jesusit”.
E kam thene edhe para disa vitesh ket teori egzaksisht keshtu, ketu.
jam I bindur qe ashtu ka ndodhur. Prandaj kemi ngelur te mallkuar qekur, nese verejm kur filloi teposhtja e kombit shqiptar, apo per shqipfolesit?
Deri ne momentin qe u kruqezua krishti shqiptfolesit ishin njerizt me superior dhe me me sukses ne bote, ishin ushtaret e aleksandrit te madh, pastaj te romes, te athines lashte, pasi kryqzuan krishin filloi teposhtja,
Aty filloi mallkimi i shqiptarve, i peran i masakruan, nejeher erdhi pandemia bubonic dhe vravi milliona ilir pastaj ne shekullin 6 erdhen sllavet dhe shaktrruan komplet terrenin.
Perse nuk i ndodhi keshtu italise, austrise gjermanve ngaqe aty mund te shokonin slallvet para se te vinin te trojet ilire, Por vetem ilirve? sepse ishte gjynahi qe beme ne me krishtin. Pastaj edhe jo vetem e gozhduam por edhe braktisem krishterimin te paret ne evrope u beme mysliman, dhe mallkimi/gjynahu jone akoma nuk ka ndaluar.
 
Last edited:
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
6,028
Pikët
113
Petja, i derguari i posaçem per ta bere rremuje forumin dhe per te terhequr vemendjen nga temat kryesore e kritike, na sjell ne Analiza / Shkrime / Opinione nje teme qe i perket forumit tek BESIM/RELIGJIONIT.
Do ti lutesha ADMIN-it qe t'i transferoje shkrimet te tema perkatese, ose me mire ti fshije fare.
Te ishnjem une admin do ta kisha kap petjan per zhelesh e do ta kishnjam nxjerr perjashta si zjarr-venes e sabotator :p
 

ZET

Cursum Perficio
Anëtar
Aug 31, 2011
Postime
11,212
Pikët
113
E kam thene edhe para disa vitesh ket teori egzaksisht keshtu, ketu.
jam I bindur qe ashtu ka ndodhur. Prandaj kemi ngelur te mallkuar qekur, nese verejm kur filloi teposhtja e kombit shqiptar, apo per shqipfolesit?
Deri ne momentin qe u kruqezua krishti shqiptfolesit ishin njerizt me superior dhe me me sukses ne bote, ishin ushtaret e aleksandrit te madh, pastaj te romes, te athines lashte, pasi kryqzuan krishin filloi teposhtja,
Aty filloi mallkimi i shqiptarve, i peran i masakruan, nejeher erdhi pandemia bubonic dhe vravi milliona ilir pastaj ne shekullin 6 erdhen sllavet dhe shaktrruan komplet terrenin.
Perse nuk i ndodhi keshtu italise, austrise gjermanve ngaqe aty mund te shokonin slallvet para se te vinin te trojet ilire, Por vetem ilirve? sepse ishte gjynahi qe beme ne me krishtin. Pastaj edhe jo vetem e gozhduam por edhe braktisem krishterimin te paret ne evrope u beme mysliman, dhe mallkimi/gjynahu jone akoma nuk ka ndaluar.
Perralle eshte.
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
5,062
Pikët
113
Petja, i derguari i posaçem per ta bere rremuje forumin dhe per te terhequr vemendjen nga temat kryesore e kritike, na sjell ne Analiza / Shkrime / Opinione nje teme qe i perket forumit tek BESIM/RELIGJIONIT.
Do ti lutesha ADMIN-it qe t'i transferoje shkrimet te tema perkatese, ose me mire ti fshije fare.
Te ishnjem une admin do ta kisha kap petjan per zhelesh e do ta kishnjam nxjerr perjashta si zjarr-venes e sabotator :p
Tereheq vemendjen nga temat kritike?!!!! Nga cila konkretisht?
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
9,383
Pikët
113
Perralle eshte.
Nuk eshte perralle Zet. Eshte teori shume bindese qe ka kuptim. Pasi gjaku jone vravi krishtin aty fillovi teposhtja e ktij gjaku. Deri sa vdiq krishti nuk egzistonte shprehja ne gjuhen shqipe “jemi gjak i nemun” “jemi komb i mallkum” “nuk bejm hajer”kjo shprehje u shfaq pak kohe mbasi kryqezuam krishtin..
deri para se Krishti te kryqezohej njerzit qe flisnin shqip ishin njerzit me te bekuar ne bote, mbas kryqzimit tij u bene njerzit me te mallkuar.
Shikojm kalendarin dhe vijimin e ngjarjve..
2-3 shekuj pas kryqzimit te krishtit u vendos krishterimi ne rome. Ne ket kohe u shfaq semudja bubonic qe vravi shumicen e ilirve. Pastaj erdhen sllavet, kaluan neper austri poloni gjermani north itali slloveni dhe nuk masakruan ato popuj por masakruan iliret. Cdar ndodhi pastaj? Popujt okupues adoptuan krishterimin dhe u shperblyen me tokat tona dhe gjendje ekonomike me te mire, ndersa ne? Adoptuam islamin pastaj komunizmin dhe u shperblyem me mjerim dhe mallkim.
Sot pasi kemi filluar te frikuentojm kishat dhe kemi fillu ti kerkojm flaje krishtit, nje numer i vogel shqiptaresh qe shkojn ne kishe, po fillojm ta marrim veten ifije.
Une propozoj qe te gjithe populli shqiptar ne ballkan te zgjedhin nje dite nje date dhe te dalim sheshit te gjithe prejher ti kerkojm falje lordit Jesus in heaven per ate qe gjaku jone ka bere. Repent.
Pastaj do shikojm begati menjeher dites tjeter. E garantuar.
 

Petrit Kola

PERANDOR
Anëtar
Jun 24, 2021
Postime
5,062
Pikët
113
Nuk eshte perralle Zet. Eshte teori shume bindese qe ka kuptim. Pasi gjaku jone vravi krishtin aty fillovi teposhtja e ktij gjaku. Deri sa vdiq krishti nuk egzistonte shprehja ne gjuhen shqipe “jemi gjak i nemun” “jemi komb i mallkum” “nuk bejm hajer”kjo shprehje u shfaq pak kohe mbasi kryqezuam krishtin..
deri para se Krishti te kryqezohej njerzit qe flisnin shqip ishin njerzit me te bekuar ne bote, mbas kryqzimit tij u bene njerzit me te mallkuar.
Shikojm kalendarin dhe vijimin e ngjarjve..
2-3 shekuj pas kryqzimit te krishtit u vendos krishterimi ne rome. Ne ket kohe u shfaq semudja bubonic qe vravi shumicen e ilirve. Pastaj erdhen sllavet, kaluan neper austri poloni gjermani north itali slloveni dhe nuk masakruan ato popuj por masakruan iliret. Cdar ndodhi pastaj? Popujt okupues adoptuan krishterimin dhe u shperblyen me tokat tona dhe gjendje ekonomike me te mire, ndersa ne? Adoptuam islamin pastaj komunizmin dhe u shperblyem me mjerim dhe mallkim.
Sot pasi kemi filluar te frikuentojm kishat dhe kemi fillu ti kerkojm flaje krishtit, nje numer i vogel shqiptaresh qe shkojn ne kishe, po fillojm ta marrim veten ifije.
Une propozoj qe te gjithe populli shqiptar ne ballkan te zgjedhin nje dite nje date dhe te dalim sheshit te gjithe prejher ti kerkojm falje lordit Jesus in heaven per ate qe gjaku jone ka bere. Repent.
Pastaj do shikojm begati menjeher dites tjeter. E garantuar.
Roli i CIFUTEVE ne kete histori?
 
Top