• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Avatar dhe Inglourious udhëheqin nominimet në Awards

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Filmi i Quentin Tarantinos, “Inglourious Basterds”, dhe filmi i James Cameronit, “Avatar”, kanë marrë nga pesë nominime për edicionin e sivjetmë të Empire Film Awards.


Të dy filmat do të konkurrojnë në kategorinë e filmit më të mirë, ku do të kenë përballë filmat: “Star Trek”, “District 9” dhe “The Hurt Locker”. Ndërsa të njëjtit pesë filma konkurrojnë edhe për çmimin e regjisorit me të mirë.

Aktorët kryesorë te “Inglourious Basterds” dhe “Avatar” konkurrojnë po ashtu në kategorinë e aktorit më të mirë (Christoph Waltz dhe Sam Worthington) dhe aktores më të mirë (Melanie Laurent dhe Zoe Saldana).

“Inglourious Basterds” është i nominuar edhe për çmimin ‘trileri më i mirë’, ndërsa “Avatar” konkurron për filmin më të mirë fantastiko-shkencor.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top