• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ayahuasca (English)

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,485
Pikët
113
Une e kam provuar dy here perpara shume viteve por asnjehere sic duhet. Hera e pare ka qene me nje mikun tim qe dinte ta pergatiste por qe nuk kishte njohuri te ritualit dhe vetem mjaftoheshe me ate ndjesine qe i jepte per disa minuta. Mund te te them qe per aq kohe sa zgjati nuk shikoja asnje ngjyre pervec se ngjyres se gjelber. Thone qe gjarperinjte kane te njejtin spekter shikimi. Ndjesi e cuditshme. Nuk mund ta them se cfare pashe sepse eshte personale. Ndersa heren e dyte e kam provuar me nje shaman por sesioni ishte i shkurter dhe u pergatit shpejt e shpejt. Edhe ky zgjati pak (ndonese ti humbet sensin e kohes dhe te duket sikur zgjat shume me teper) dhe si eksperience nuk ishte aspak e kendeshme. Madje e frikshme. Por edhe kjo eshte personale dhe sdua te flas. Ideja eshte ketu, Ayahusca nuk eshte droge. Eshte ritual dhe ka shume rendesi qe te ndiqet me saktesi cdo hap i pergatitjes. Prandaj dua te shkoj ne Ekuador dhe ta provoj. Kam dike qe ka vajtur 13 here aty dhe gjerat qe me ka treguar me kane lene pa fryme. Eksperienca shume te paimagjinushme.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Une e kam provuar dy here perpara shume viteve por asnjehere sic duhet. Hera e pare ka qene me nje mikun tim qe dinte ta pergatiste por qe nuk kishte njohuri te ritualit dhe vetem mjaftoheshe me ate ndjesine qe i jepte per disa minuta. Mund te te them qe per aq kohe sa zgjati nuk shikoja asnje ngjyre pervec se ngjyres se gjelber. Thone qe gjarperinjte kane te njejtin spekter shikimi. Ndjesi e cuditshme. Nuk mund ta them se cfare pashe sepse eshte personale. Ndersa heren e dyte e kam provuar me nje shaman por sesioni ishte i shkurter dhe u pergatit shpejt e shpejt. Edhe ky zgjati pak (ndonese ti humbet sensin e kohes dhe te duket sikur zgjat shume me teper) dhe si eksperience nuk ishte aspak e kendeshme. Madje e frikshme. Por edhe kjo eshte personale dhe sdua te flas. Ideja eshte ketu, Ayahusca nuk eshte droge. Eshte ritual dhe ka shume rendesi qe te ndiqet me saktesi cdo hap i pergatitjes. Prandaj dua te shkoj ne Ekuador dhe ta provoj. Kam dike qe ka vajtur 13 here aty dhe gjerat qe me ka treguar me kane lene pa fryme. Eksperienca shume te paimagjinushme.

Je ngjitur tek ylberi. Eshte qielli i pare.

Ne boten shpirterore mund te penetrosh ne dy menyra.

1. Nga dhimbja e madhe.
2. Droga.

Kur te mberrish tek Violeta. Vdekje e sigurte. Eshte ZIA.

PS. Te gjithe kompozitoret shkruajne muziken e tyre kur jane te pangrene dhe te pafjetur. Jetojne vetem me kafe dhe cigare.
PS2. Syri te hapet deri ne ate pike sa qe retina nuk duket me.

El
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,364
Pikët
113
Une e kam provuar dy here perpara shume viteve por asnjehere sic duhet. Hera e pare ka qene me nje mikun tim qe dinte ta pergatiste por qe nuk kishte njohuri te ritualit dhe vetem mjaftoheshe me ate ndjesine qe i jepte per disa minuta. Mund te te them qe per aq kohe sa zgjati nuk shikoja asnje ngjyre pervec se ngjyres se gjelber. Thone qe gjarperinjte kane te njejtin spekter shikimi. Ndjesi e cuditshme. Nuk mund ta them se cfare pashe sepse eshte personale. Ndersa heren e dyte e kam provuar me nje shaman por sesioni ishte i shkurter dhe u pergatit shpejt e shpejt. Edhe ky zgjati pak (ndonese ti humbet sensin e kohes dhe te duket sikur zgjat shume me teper) dhe si eksperience nuk ishte aspak e kendeshme. Madje e frikshme. Por edhe kjo eshte personale dhe sdua te flas. Ideja eshte ketu, Ayahusca nuk eshte droge. Eshte ritual dhe ka shume rendesi qe te ndiqet me saktesi cdo hap i pergatitjes. Prandaj dua te shkoj ne Ekuador dhe ta provoj. Kam dike qe ka vajtur 13 here aty dhe gjerat qe me ka treguar me kane lene pa fryme. Eksperienca shume te paimagjinushme.
S'ke pse shkon ne Amazon per keto experienca. Filloje me Shqiperine. Une aty i kam pasur te tera experiencat e mia me largeqoftin dhe shtrigen. Jashte Shqiperise kam pare vetem shpirtera njerezore. Cuditem me vete PSE.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,485
Pikët
113
S'ke pse shkon ne Amazon per keto experienca. Filloje me Shqiperine. Une aty i kam pasur te tera experiencat e mia me largeqoftin dhe shtrigen. Jashte Shqiperise kam pare vetem shpirtera njerezore. Cuditem me vete PSE.
Kam 21 vjet pa ardhur ne Shqiperi. Ne Amazon dua te shkoj jo thjesht per Ayhuascan por dhe per ta pare dhe pershkuar sepse gjithmone me ka mahnitur.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,364
Pikët
113
....
Kur te mberrish tek Violeta. Vdekje e sigurte. Eshte ZIA.
Absolutisht JO, kjo nuk eshte e vertete!

Violete, Viollanda, Jolanda - jane i njejti emer me po te njejten rrenje.
VIO - BIO = JETË
LETË - ANTHI - FLOWER = LULE E JETËS

VIO-LLANDA = DRITA E JETËS.
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,239
Pikët
83
Une e kam provuar dy here perpara shume viteve por asnjehere sic duhet. Hera e pare ka qene me nje mikun tim qe dinte ta pergatiste por qe nuk kishte njohuri te ritualit dhe vetem mjaftoheshe me ate ndjesine qe i jepte per disa minuta. Mund te te them qe per aq kohe sa zgjati nuk shikoja asnje ngjyre pervec se ngjyres se gjelber. Thone qe gjarperinjte kane te njejtin spekter shikimi. Ndjesi e cuditshme. Nuk mund ta them se cfare pashe sepse eshte personale. Ndersa heren e dyte e kam provuar me nje shaman por sesioni ishte i shkurter dhe u pergatit shpejt e shpejt. Edhe ky zgjati pak (ndonese ti humbet sensin e kohes dhe te duket sikur zgjat shume me teper) dhe si eksperience nuk ishte aspak e kendeshme. Madje e frikshme. Por edhe kjo eshte personale dhe sdua te flas. Ideja eshte ketu, Ayahusca nuk eshte droge. Eshte ritual dhe ka shume rendesi qe te ndiqet me saktesi cdo hap i pergatitjes. Prandaj dua te shkoj ne Ekuador dhe ta provoj. Kam dike qe ka vajtur 13 here aty dhe gjerat qe me ka treguar me kane lene pa fryme. Eksperienca shume te paimagjinushme.
Mundesh me'm tregu pak ma shume ne private per ato gjerat qe ti ka tregu apo osht shume personalisht ?
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Absolutisht JO, kjo nuk eshte e vertete!

Violete, Viollanda, Jolanda - jane i njejti emer me po te njejten rrenje.
VIO - BIO = JETË
LETË - ANTHI - FLOWER = LULE E JETËS

VIO-LLANDA = DRITA E JETËS.

Eshte e vertete. Shume e vertete. Eshte ajo lloj drite e cila e ben te padukshmen te dukshme. Ne nje dhome te erret po te hidhet ajo lloj drite mbi shpirtrat njerezore, ata behen te dukshem dhe te shpetueshem. Ceshtja qendron se asnje njeri nuk e perballon dot intensitetin e saj.

El
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
13,364
Pikët
113
Eshte e vertete. Shume e vertete. Eshte ajo lloj drite e cila e ben te padukshmen te dukshme. Ne nje dhome te erret po te hidhet ajo lloj drite mbi shpirtrat njerezore, ata behen te dukshem dhe te shpetueshem. Ceshtja qendron se asnje njeri nuk e perballon dot intensitetin e saj.

El
Exactly, that's why I am able to see the full spectrum of colors. Probably has to do something with my name I'm carrying on.
When I'm saying the full spectrum of colors, I mean it. It feels like you're under the Borealis...and some.
 

Bjordi

Memento Mori
Anëtar
Mar 21, 2020
Postime
2,485
Pikët
113
Mundesh me'm tregu pak ma shume ne private per ato gjerat qe ti ka tregu apo osht shume personalisht ?
Jo ato qe me ka treguar ai sjane personale por nuk vlejne per t'i permendur ketu sepse cdo njeri ka eksperienca te ndryshme. Asnjeri si ka njesoj me te tjetrit. Plus qe ti qe se ke provuar eshte me mire te mos e dish qe mos sugjestionohesh. Ajo qe une mund te te them eshte kjo, pergatitu per dicka qe as qe mund ta imagjinosh.
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Exactly, that's why I am able to see the full spectrum of colors. Probably has to do something with my name I'm carrying on.
When I'm saying the full spectrum of colors, I mean it. It feels like you're under the Borealis...and some.
You can not anymore. To say the contrary is to lie.

It's broken.

I am sorry.El
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,119
Pikët
113
Edhe nje gje tjeter Kitty.

Pse ylberi lidhet me levizjen e LGTB?

Pse Nili permbyset nga fryrjet e shumta gjate kohes se pranveres dhe me fillimin e cicerimes se zogjve?

Pse kjo periudhe quhet periudhe pjellorie?

Eshte i njejti avaz dhe e njejta histori qysh prej FOREVER.

Renie-Ngjitje, Renie-Ngjitje....Pa vajtur gjekundi.

Ata qe kane mberritur te paret jane ata qe bien te paret dhe keshtu me rradhe.

El
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,220
Pikët
113
Përgjigje e: Ayahuasca (English)

nji dite diele nji dite pushimi mlodha shoket nshpi t'kulturs

na kan ardh do fallxhora qe kan metun matan urs"-bla-

FAZITI.....Die Sache hat nämlich einen Haken! Wir alle haben die göttliche Komponente in uns, da ja alles Gott ist bzw. wir von Gott (Urquelle) herkommen und noch immer verbunden sind. All das ist uns aber nicht bewusst. Wäre uns das zu 100% bewusst, wären alle Wunder möglich und alle Vorstellungen könnten sich sofort materialisieren. Allerdings würde sich dann auch unsere Lebensform auflösen in eine andere Dimension. Die Materie würde an Stabilität, Kontinuität verlieren und der Tod wie wir ihn kennen, würde auch nicht existieren. Dadurch würden wir in unserem Gefühl unsere Ängste und im Gegensatz auch die Liebe verlieren. Es wäre eine andere Lebensform. Damit aber alles so ist, wie es ist, wir nehmen die Materie als hart war, die aber im Grunde nicht so ist, musste sich unser göttliches Bewusstsein beschränken und behindern, wir mussten also unsere Göttlichkeit vergessen und zwar zu unserem Wohl, damit wir unsere Gefühle, vor allem die Liebe, so wahrnehmen, wie es ist.

PS.....mund tju tregojme dhe rrugen per te arritur aqe,por duhen=SAKRIFICA. Me kete nenkuptoj apo perjashtoj hapesen e temes,dhe kete e mendoj ne menyre POSITIVE.

Danke.
 
Top