• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bëri tatuazh numrin e Escobarit në torzo

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Felipe Alvarez ishte vetëm nëntëvjeçar në ditët kur vrasësi i panjohur ia mori jetën futbollistit kolumbian, Andres Escobar. Adhuruesi i Atletico Nacional, ekipi për të cilin Escobari luajti deri në vdekje, bëri tatuazh në torzo dresin e ekipit me “dyshen” e Alvarezit në shpinë.
Të përkujtojmë, Escobar kishte shënuar një autogol vendimtar në ndeshjen kundër SHBA-vë në Kampionatin Botërorë të vitit 1994, ndërsa me tu kthyer në vendlindje, gjatë një shëtitje vrasësi shkrepi 12 plumba duke bërtitur “gol” para çdo plumbi. Alvarez dëshironte ta kujtojë përjetë idolin e tij.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,567
Pikët
113
Përgjigje e: Bëri tatuazh numrin e Escobarit në torzo

Ti je enciklopedi``16``
Si tani e kam parasysh lajmin atehere
``respect`` lum ai burre qe te ka-shok-
 
Top