• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bërxolla në mënyrë austriake

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Për 4 persona:

* 100 gr miell
* 8 bërxolla lope
* 2 thelpinj hudhër
* 3 kokë qepë * majdanoz
* 1 lugë marmelatë kajsie
* 2 lugë uthull molle
* vaj
* kripë
* piper i zi

Përgatitja:

Sipër bërxollave hedhim kripë, piper të zi, i rrahim me çekiç druri, i kalojmë në miell dhe i skuqim në vaj.

Në të njëjtin vaj e skuqim qepën e grirë. Hedhim kripë dhe piper të zi. I shtypim thelpinjtë e hudhrës dhe i shtojmë në tigan. E shtojmë miellin, uthullën, 400 ml ujë, marmelatën e zbutur me 50 ml ujë dhe majdanozin e grirë.

Gjysmën e përmbajtjes nga tigani e derdhim në tavë qelqi rezistuese ndaj zjarrit. Në enë i vëmë bërxollat dhe sipër e hedhim masën e mbetur nga tigani. Enën e vëmë në furrë.
Pjekim 40 minuta, në temperaturë prej 200 gradë.

Pjatën për servirje e zbukurojmë me një gjeth lakre jeshile. Sipër vëmë një gjeth sallate jeshile, një degë majdanozi dhe një rrepkë të kuqe, të prerë në formë të lules. Bërxollat i rendisim shkallë-shkallë në pjatën për servirje. Në anën tjetër të pjatës i vëmë perimet e përziera të kaurdisura. Me garuzhdë, sipër bërxollave e hedhim salcën nga ena e qelqit.
 
Top