• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Babai zgjohet nga koma nga flauti i se bijes

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

"Nuk do te ankohem me per melodine e atij flauti."


Protagonistet e kesaj ngjarje jane Mark Bell, nje baba familjeje dhe Rebecca, vajza e tij.

Pas nje aksidenti te tmerrshem me motorr, Mark pesoi shume demtime, nder te cilat edhe hemoragji cerebrale, qe e futi ne koma. Mjeket kishin kuptuar qe gjendja e tij ishte shume e rende dhe ishte e veshtire qe te dilte nga koma. Megjithate ata e keshilluan gruan dhe vajzen e tij qe t'i flisnin pasi ai mund t'i degjonte dhe ndoshta do te kishte ndonje reagim.

Te gjitha rezultatet ishin negative.

Por gruaja e tij nuk pranonte te dorezohej. Ajo vendosi te regjistronte vajzen nderkohe qe ushtrohej t'i binte flautit. Dhe ja qe ndodhi mrekullia. Mark Bell ne shume pak kohe u zgjua nga koma.

Ai konfirmoi:

"Kur ajo i binte flautit ne shtepi une gjithmone ankohesha. Ishte nje melodi qe vertet nuk e duroja dot. Por tani i jam mirenjohes, pasi eshte fale saj qe tani jam ketu duke folur." - tha ai.

"Nuk do te ankohem me per melodine e atij flauti."
 
Top