• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Backstreet boys

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Backstreet Boys ishin, në shumë mënyra, një grup kontradiktore. Përbërë tërësisht e amerikanëve të bardhë të shtresës së mesme, grupi këndoi një hibrid i krik të reja balladry, hip-hop, R & B, dhe klubi valle pop që fillimisht gjeti suksesin e saj më të madh në Kanada dhe në Evropë, me album 1996 debutimin e tyre vizatimin në Top Ten në pothuajse çdo vend në kontinent. Ironikisht, sukses në tokën e tyre amtare nuk i kanë ndjekur deri në gati dy vjet më vonë, kur pop teen gëzuar një shpërthim komerciale në Amerikë. Së bashku me artistë të tillë si * NSYNC dhe Britney Spears, Backstreet Boys u rrit në ballë të muzikës popullore gjatë ana e shekullit të 21-të, me albume si Backstreet's Back, Mijëvjeçarit, dhe Black & Blue duke shijuar sukses në mbarë botën.

Thelbi i Backstreet Boys ishte i përbërë nga kushërinjtë Kevin Richardson dhe Brian Littrell, dy prej të cilëve përshëndeti nga Lexington, KY. Të dy filluan të kënduarit në kishë koret lokale dhe festivalet, ndërsa ata ishin fëmijë, kryerjen e wop doo dhe R & B këngë në stilin e Boyz II Men. Dy nga anëtarët e tjerë të grupit, Howie Dorough dhe AJ McLean, ishin vendasit e Orlando, FL, i cili u takua njëri-tjetrin - si dhe të transplantuar New Yorker Nick Carter - përmes auditions për reklama lokal, teatër, dhe televizion. Në një provë, të tre zbuluar se ato të përbashkët një dashuri për shpirt klasike dhe mund të harmonizohen mirë së bashku. Frymëzuar, ata formuan një treshe vokale. Menjëherë pas kësaj, Richardson u transferua në Orlando, ku ai u bë një udhëzues turne në Disney World dhe u përqendrua në muzikë gjatë natës. Përfundimisht, ai u takua Dorough, Carter, dhe McLean përmes një bashkë-punëtor, dhe katër të vendosur të formojnë një grup, emërtimin e tyre pas një treg pleshti Orlando. Littrell ishte i ftuar më vonë për t'u bashkuar, duke e kthyer në grupin në një kuintet.

Me ndihmën e Louis J. Pearlman (që më vonë do të rritet në statusin e manjatit në fuqinë e tij të akteve pop riu), menaxhimi Backstreet Boys siguruara nga Donna dhe Johnny Wright, i fundit prej të cilëve kishin arritur New Kids on the Block "gjatë 1980. Wrights vënë grupin jashtë në rrugë dhe të thjeshtë disa A & R reps të marrë pjesë në shfaqje, e cila përfundimisht rezultoi në një kontratë me Jive Records në 1994. Jive vendosur Backstreet Boys deri me prodhuesit Veit Renn dhe Tim Allen, i cili ndihmoi në formë album eponymous e grupit. Lëshuar në të gjithë Evropën në fund të vitit 1995, rekord gëzonin sukses të konsiderueshëm, duke kaluar disa javë në Top Ten në shumicën e vendeve Continental ku charted. Në Mbretërinë e Bashkuar, Backstreet Boys u quajtur porsaardhurit i miri i 1995 në sajë Hits Awards thyhet për të goditur e tyre ndërkombëtare të vetme "Ne kemi Got It Goin 'On." Pasi shënoi një tjetër hit evropiane me "Unë do të Never Break Your Heart," grupi i lëshuar albumin e saj në Kanada. Pavarësisht nga Backstreet Boys popullaritet në Evropë dhe Kanada, "Ne kemi Got It Goin 'On" ngecur në arrin të ulët të Listat SHBA në 1995.

Kombinimi i teke e tyre ndërkombëtare me këngë të reja (i cili gjithashtu ka formuar e koleksionit të album-evropiane vetëm që viti Backstreet's Back), versioni amerikan i Backstreet Boys fund hidhen-filluar suksesin e grupit në shtëpi. "Quit playin Games '(me zemren time)" dhe "sa kohë që ju Love Me" provuar të jetë teke popullor, me rrugën e ish-ngjitje në diskun e platinit. Ky album ka vazhduar të spin off hits edhe në 1999, me "Të gjithë (Backstreet's Back)," "Unë do të Never Break Your Heart," dhe "të gjithë duhet të japin" të gjithë ulje në charts. I pari dhe i fundit ishin Top platin Pesë hits, dhe album përfundimisht shitur një befasues 14 milionë kopje vetëm në Amerikë.

Në ndërkohë, grupi pa pjesën e saj të trazirave si Littrell iu nënshtrua operacionit në fillim të vitit 1998 për të korrigjuar një defekt lindura të zemrës. Përveç kësaj, Boys u ngatërruar në padi kundër Pearlman dhe pjesës tjetër të menaxhimit të tyre mbi honorare. Kur pluhuri u vendosën, Pearlman mbeti menaxher i grupit - edhe pse pjesa tjetër e ekipit u shkarkua - dhe djemtë e filloi punën në albumin e tyre të ndjekin-up. Mijëvjeçarit u lirua në verën e vitit 1999 dhe debutoi në numrin një, me të parë javën e shitjes klasës së parë një milion kopje. Nxitur nga këngë të tilla si "Unë dua atë në këtë mënyrë," "Larger Than Life", "Show Me kuptimin e të qënit Lonely," dhe "The One", Mijëvjeçarit shkatërroi një numër të dhënat, përfshirë edhe shumën më të lartë të dërgesave në një vit dhe kopjet më të shitur gjatë javës së përurimit një album të. Grupi i lëshuar Album Krishtlindjeve e saj para përfundimit të vitit, në të cilën kohë Mijëvjeçarit ishte edhe në rrugën e saj të shitjes së 12 milion kopje në SHBA Në nivel ndërkombëtar, album përfundimisht shitur më shumë se 40 milionë njësi.

Edhe një herë, grupi i goditi menjëherë pas albumin e saj të mëparshme ndaloi prodhimin e hits, lëshimin Black & Blue, në vjeshtë 2000. Më Top 40 singles ndjekur, duke përfshirë edhe "Call" dhe "Shape of My Heart", dhe Black & Blue ndjekur paraardhësit e tij duke shitur më shumë se një milion kopje, gjatë javës së saj të parë. Një turne popullore mbështeti album, por pas shtatë vjetësh e turneve pa ndalesë dhe regjistrimi, grupi ranë dakord se ishte koha për pushim. Brian Littrell u bë baba, ndërsa Kevin Richardson u mor me Broadway dhe mori një rol luan në Çikago muzikore. Nick Carter albumin e tij solo Tani ose kurrë në 2002, Howie Dorough bëri punë bamirësie për Fondacionin Lupus Dorough në nder të motrës që ai kishte humbur të sëmundjes, dhe AJ McLean bëri bujë me masë e tij në rehabilitimin.

Në vitin 2004, Backstreet Boys ri-formuar dhe ka filluar punën për një album të ri. Rezultati, Gone Asnjëherë, u lirua në qershor 2005 në shitje platin, e ndjekur nga Unbreakable në 2007. Ky i fundit ishte albumi i parë të mos e shfaqë të gjithë pesë anëtarët e origjinale, si ----------- Kevin Richardson kishte heshtje doli nga grupi në vitin 2006 ----------. Ai ishte gjithashtu albumi i parë i grupit të mos shkojnë platin, një fakt që në dukje të betonuar në fund të kulm i Backstreet Boys. ~ Stephen Thomas Erlewine, të gjitha Guide Music-pjesa laytest
thank you

BACKSTREET BOYS
Albumes


All Of Your Life Lyrics
Bigger Lyrics
Bye Bye Love Lyrics
If I Knew Then Lyrics
Masquerade Lyrics
PDA Lyrics
Shattered Lyrics
She's A Dream Lyrics
Straight Through My Heart Lyrics
This Is Us Lyrics
Undone Lyrics
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=4fndeDfaWCg"]YouTube - Backstreet Boys - I Want It That Way
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=VR986p-aiKw"]YouTube - backstreet boys - everybody
 
Top