• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Barcaleta dhe Humor nga anëtarët e forumit

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Shkencetari do te bente nje studim rreth pleshtit.Si fillim i thot pleshtit: "Hidhu plesht!" ,pleshti hidhet.Shenon shkencetari ne fletore :1-pleshtit kur i thua hidhu,hidhet.i pret krahet pleshtit dhe i thot prap hidhu dhe pleshti hidhet.shenon ne fletore :2-pleshtit kur i pret krahet dhe i thua hidhu,hidhet.i pret kembet pleshtit dhe i thot hidhu plesht.hic pleshti.hidhu plesht.hic pleshti.shenon ne fletore :3-pleshtit kur i pret kembet nuk degjon nga veshet.kishte zene macoku i dashnore e do ikte te bote cik sex nga darka i thote vllai i vogel qe ishte i virgjer a te vi dhe une po mer hajde thote ai,,tu ec tako macoket e lagjes dhe i thone dhe ata me ardh ,,hajd mer thote ai ik kta nisen,, sa ven ke macja me ti pare ajo ja kercet vrapit ,,nga mrapa te gjithe ta,,po ven ne nje vend forme rrethi e tu ardh verdalle masanej,,,bridh macoket bridh macja bridh ata bridh ajo nja nji ore ,,,kur ndalon macoku vogel ai i virgjeri eee o cuna e di ckeni ,,,,,,,boll QI.. per sot tha se u lodhem .......hahahahaahahahahah
ishte nje burre dhe nje grua ,qe te dy keta shkuan te nje gjinekolog... i thot burri gjinekologut: -vizitoma pak kete gocen sepse kur bejme sex nuk i pelqen .ok thot Gjinekologu. vazhdojne punen ne zyren etj dhe pas10 min,del e ke shume ne regull...thot burri mund ta provoj ketu se kush vete ne shpi ..ok tha DOKTORI.. DELE BURRI dhe i thote prap me probleme doli..do ta shikojme prap i tha doktori...pas 30 min del. ta provoj dhe nje here une te jemi te sigurt ..ok prap doktori..del burri per35 min .dhe e perqafoi doktorin...shume flm i tha....pas nje jave doktori ishte ulur me shoqerine e tij tek nje lokale dhe perballe kishte kete burrin me shoqerin e tij .doktori i thot shokeve shikoni ate burrin qe i q..a gruan ...kurse burri i thoshte shokeve shikoni ate doktorin ate , tek zyra e tij q..a nje prostitute se nuk kisha leke per ne hotel.....
Duke udhetuar 4 persona (Gjermani, Italiani, Shqiptari dhe Turku) vjen njeri nga pilotet dhe u thot se aeroplani ka problem... Fatkeqsisht duhet te qendroj nga te katert vetem njeri brenda pasi aeroplani nuk mund te qendroj lart me peshen e te gjithve... Gjermani trim thot " Rrofte Gjermania" dhe hidhet si hero, Italiani trim thot " Rrofte Italia" dhe hidhet si hero, Shqiptari si trim thot " Rrofte Shqiperia" dhe hedh Turkun........
 

ReBeL

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
21
Pikët
0
Vendndodhja
United Kingdom
Re: Barcaleta & Gallata :)

Ne nje SuperMarket gjigand ku nuk mungonte asgje nga maja e gjilperes e deri te makinerite e renda, shkon njeri per te kerkuar pune.
I thote manageri: Shiko duhet me qene shume i pergatitur per te punuar ketu sepse klienti mund te vije per gjera te vogla, por duhet te punoni me te, te shisni sa me shume. Dakortë

Neser do jesh ne prove poqe se ecen mire ta gezosh punen.
Te nesermen behet mbledhja me shitesit.
I pari kishte 11 kliente dhe kishte shit 30000 Euro, i dyti 9 kliente dhe 20000 Euro e keshtu me rradhe.
Po ti sa ke shit i thote manaxheri djalit te rië
Nje klient dhe 350000 Euro.
Po si keshtu more djaleë
Po ai donte nje grep per te peshkuar ne liqen.
Une i them : Shiko peshku i detit eshte me i shijshem keshtu qe te leverdis te shkosh ne det, po qe te vesh ne det te duhet nje skaf po qe te marresh skafin me vete sa her te duash te duhet nje foristrade, keshtu qe ai i mori te gjitha.
E shikoni sa rast i mire per te mesuar u thote manaxheri te tjereve, vjen tjetri per nje grep e blen foristrade.
I thote djali: Ai as per grep nuk erdhi, erdhi per lines per gruan por une i thashe, ti pushim e ke javen tjeter pse nuk shkon per peshk...
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
676
Pikët
0
Titulli: Barcaleta & Gallata :)

Kishin qen dy burra e një grua me një anije dhe kan humb në deti.
E shikojn një ujdhes dhe shpetojn por aty kerkush nuk jetonte. mbas një jave ajo gruaja i drejtohet burrave dhe i thot...
mbasi qe u jam femer dhe ju jeni dy burra dhe nk është askush tjeter ketu e bëjmë me radh një natë nëri një nate tjetri.
shkon një vit dhe gruaja semuhet dhe vdes, mbesin vetem dy burrat. dhe pas dy dite burrat flasin ner vete. jem dy burra bojm shka te bojm kem nevojat naturale dhe fip e fip e fip ... pas ¨jë jave njoni i thot tjetrit nuk muj me fjet nuk me zen gjumi marre qka po bëjm ne zoti na denon. tjetri thot a din qka bëjmë pe vorrosim ma mir se edhe era ka nis mi ardh
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
676
Pikët
0
Titulli: Barcaleta & Gallata :)

3 shoke shkojne marin denim nga Zoti dhe dergohen njeri ne parajse dhe dy te tjeret ne ferr,pas ca kohesh ky qe ishte ne parajse ben kerkes zotit qe ti shohe shoket se si vuajne zbret ne ferr dhe goni ishte i"shemtur" dhe po bente sex me nje bukuroshe kurse beni "simpatik"po bente sex me nje plake,dhe ai pyet pse kjo padrejtesi or cun i pergjigjet zoti ajo simpatikja po vunan denimin me ate te shemtuarin,kurse ai shoku jot simpatik po vuan denimin me plaken
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
676
Pikët
0
Titulli: Barcaleta & Gallata :)

Ishte nje burre i martuar, qe shikon rastesisht nje vajze shume te bukur, dhe e fton per kafe.Gjate kafes i shpreh deshiren e tij per te kaluar nje nate dashurie bashke perkundrejt nje pagese prej 500E.Qe mos binte ne sy buri i thote vajzes qe te shkruaj ne cek marrje apartamenti me qera.
Te nesermen ne mengjes, burri nuk ishte i kenqaur nga eksperienca dhe i dergon vajzes nje cek pre 250E dhe sqarimet e meposhtme.

1.Po te dergoj kete cek, prej 250 E sepse une nuk e dija qe apartamenti ishte dhene me pare me qera
2 Apartamenti nuk kishte ngrohje te mjaftueshme.
3.Dhe per me teper hapsira e tij ishte e madhe, po shume e madhe.
Te nesermen vajza i shkruan:
1.Se pari , nje apartament aq i bukur, nuk mund te rrinte shume kohe pa u marre me qera.
2.Sistemi i ngrohjes punon shume mire, por ju nuk keni ditur ta ndizni.
3. Se treti nuk eshte faji im, qe mobiljet tuaja ishin shume, po shuume te vogla.
Prandaj do ju lutesha te dergonit pjesen tjeter te cekut, ose do lajmeroj te zonjen e apartamentit ku banoni.
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
676
Pikët
0
Titulli: Barcaleta & Gallata :)

Na ishte njeher nje familje ne pyll,(burri,gruaja,vajza)
Klo gruaja vdiq dhe çdo vit vajza i mbildhte lule ne pyll qe t'ja çonte tek varri.
Njeher humbi rrugen dhe takoj nje bari ne moshen e saje.I tha bariut:
-O bari e di shtepin time se humba rrugen.
-Po(i thot ai) ja hip lart ne pem dhe shikoje.
Dhe hipi kjo lart ne pem,e pa shtepin dhe iku.
Ne shtepi i tha te atit:
-O ba(tha kjo)
-He te keqen babi(iu pergjigj i ati)
-Un sot humba rregen.
-Po si e gjete
-Po ja takova nje bari dhe e pyeta,mirepo ai se dinte.
-Pa he vazhdo.
-Ai me tha hip lart ne pem dhe shikoje.
-Qyqe!Po ai ta ka hedhur,te ka pare breket.
Dhe njeher tjeter perseri keshtu,humbi rrugen,takoi bariun,dhe i tha te atit:
-Babi un perseri humba rrugen.
-Po si e gjete.
-Po ja takova prap bariun.
-Po ai ta ka edhur prap.
-Jo babi,kesaj radhe ia hodha une se s'kisha veshur brek.
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
676
Pikët
0
Titulli: Barcaleta & Gallata :)

nje grua dergon te bijen per ti kerkuar robaqepesit nje meter per te matur copen, vajza shkon dhe i thote
-Xhaxhi me ka derguar nena per te te pyetur nese e ke nje meter
dhe burri pergjigjet
-Nje meter se kam, por per gjysem metri te vij kur te doje
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
676
Pikët
0
Titulli: Barcaleta & Gallata :)

shte njehere nje plak i pasur.Ky u martua me nje vajze te re shume te bukur.Naten e pare te marteses keta bene dashuri.Plaku kishte nje djale te ri qe e mbante si sherbetor.Ky ia mbante qirine kur cifti bente dashuri.Kur mbaruan, e pyet plaku vajzen:U kenaqeëJo, i thote vajza.Mire, thote plaku.Sonte do besh dashuri me djalin., une do tju mbaj qirine.Te nesermen e pyet plaku vajzen:U kenaqeëPo, i thote ajo.Dhe plaku i kthehet djalit:A e shef si mbahet qiriuë!
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
676
Pikët
0
Titulli: Barcaleta & Gallata :)

Ishte shqiptari amerikani dhe italiani
kto do benin nje gare.do ecnin me makine me 120 dhe do frenonin para nje muri.ai qe do frenonte me afer do fitonte.shko amerikani frenon 1 meter larg murit frena boreal thote
shkon italiani frenon 2 gisht larg murit
frena siffert thote
shko shqiptari bau i bie murit dhe del nga makina.sqm thote
e pyesin 2 te tjeret ca do te thote sqm
i pergjigjet shqiptari do te thote
 

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
126
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Barcaleta & Gallata :)

Nje Cift Pleqsh Ulen Nje Dit Pran Njeri Tjetrit Duke Kujtuar Kohet E Vjetra :) Dhe I Thot Gruaja Burrit Me Qafsh O Burr Cohu Nje Her Te Bejm Rolin Si Nje Her E Nje Koh Kur Ishim Te Dashuruar - Plaku I Thot Po Nuk Kemi Mos Moj Grua Pastaj Si Do Tja Bejm Se Ne Kemi Pasur Shum Metoda - I Thot Gruja Po Ja Ti Dil Posht Te Ballkoni Dhe Me Fishkelle - Cohet Plaku Dhe Del Jasht Oborit Afrohet Dhe Pran Ballkonit Dhe Ja Nis Duke Fishkellyer Gruan Qe te Dilte Ne Ballkon - Prit E Prit Gruja Spo Dilte Fishkelle Plaku Prap , Por Gruja Prap Nuk Po Dilte - Dhe Plaku Thot Me Vete Pale Ca E Ka Gjetur Po Hypi Lart Ta Shoh Ca Ka - Troket Ne Der Dhe Gruja Cohet I Hap Deren - Sa Hapet Dera Plaku I Thot Gruas Po He Moj Grua Pse Nuk Dole Ne Ballkon Se Me Le Posht Duke Fishkellyer - Gruja I Pergjigjet - Nuk Me La Mami Te Dal :D
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
99
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: Barcaleta & Gallata :)

Djali me biçikletë

Nje djale i lutet babait qe ti bleje nje biçiklet dhe babai ja ploteson deshiren.Nje dite djali niset per udhetim dhe e lidh biçikleten ne nje shtylle ku ishe shkruar nje lajmerim vdekje per nje vajze por djali nuk e pa dhe iku. Kur u kthye nuk e gjeti biçikleten por edhe lajmerimin nuk e pa por gjeti disa burra dhe gra qe po qanin dhe ky mendoje se po qanin per biçikleten e tij dhe filloj dhe djali me te qare.Ne nje momente nje burre e pyet :ishte e reë dhe djali pergjigjet:tre here ja kisha hipur o xhaxhi.
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
99
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: Barcaleta & Gallata :)

Barcalete me Gjirokastrite

Nje cift te dashuruarish! Vajza i thote djalit:
- Sot, kur te flene ata te shpise hajde nga une te bejme dashuri.
- Dakort - i thote djali, po si do ta marr vesh une qe i zuri gjumi ataë
- Kur te hedh une gjysem lekshin, ngjitu lart. Dakort!
Vajti ora 12 e nates dhe vajza doli ne ballkon dhe hodhi gjysem lekshin. Prit 10 minuta ska........ prit gjysem ore djali spo ngjitej. Priti nje ore dhe doli ne ballkon..... Shikon djalin poshte me elektrik dore.
- Ça po ben akoma pse nuk ngjitesh lartë
- Po kerkoj gjysem lekshin....!
- Po hajde o idiot se gjysem lekshin e kisha lidhur me spango!!!! loooool
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
99
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: Barcaleta & Gallata :)

Polici dhe shoferi

Duke ecur me makine nje shofer, e ndalon nje polic dhe e gjobit edhe pse ishte brenda rregullores.Pas nje debati te shkurter shoferi i hip makines de para se te niset i thote policit:
- Hajt te ndodhte si gjelit tim.
Shoferi iken dhe polici mendon gjithe diten se cfare i kishte ndodhur gjelit te shoferit: mos kishte ngordhur nga ndonje semundje, mos e kishte ngrene ndonje dhelper apo mos e kishin therur.
Pasdite kur shoferi kthehet per ne shtepi polici e ndalon perseri dhe i kerkon ti tregoje se cfare i kishte ndodhur gjelit te tij por shoferi nuk pranon. Polici kembengul dhe i thote:
- Do ta gris gjoben vetem me trego.
- Ne rregull i thote shoferi por mos te ngelet hatri.
- Kisha nje pule - i thote shoferi, dhe pasi u be klloçke, celi 10 zogjm nente zoga dhe nje gjel. Per fat te keq te gjitha zogat ngordhen dhe mbeten vetem pula me gjelin dhe per tu bere perseri kllocke gjelit i u desh te q..... nenen e vet. looooooool
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
102
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
Re: Barcaleta & Gallata :)

Dy bjonde ne nje krevat

Dy bjonde ishin shtrire ne nje krevat.
Shtynin njera-tjetren ngaqe ishte vendi pak i ngushte.
Bie njera nga krevati dhe i thote kjo tjetra: Hajde tash ne krevat se u liru pak vend
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
102
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
Re: Barcaleta & Gallata :)

Gjermani, Shqiptari, Amerikani

Shqiptari Amerikani edhe Gjermani jon ne burg edhe kur ju vjen koha per te vdekur ata kan 3 menyra te pushkatohen te virren dhe te ju bjer sopata ne kok edhe e pyesin Amerikanin si do te vdekeshëë
Amerikani pergjigjet du te me bjer sopata kok dhe ne fund sopata ndalet dhe Amerikani shpeton.
Pastaj pyesin Gjermanin: Gjermani mendon se nese zhgjedh edhe ky sopaten do te shpetoj dhe sopata ndalet sikur Amerikanit dhe Gjermani shpeton.
E pyesin Shqiptarin po ti cilen zgjedh dhe Shqiptari ia kthen dua te pushkatohem.
E pyesin perse e zjedhet kete menyrë Sepse ajo tjetra nuk po punoka.
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
102
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
Re: Barcaleta & Gallata :)

Energjija elektrike

Arsimtari i fizikës i pyet nxënësat prej nga e ka prejardhjen energjija elektrike një nxënës e ngrit dorën dhe thot:energjija elektrike e ka prejardhjen nga kopshti zeologjik arsimtari i thot nga te erdhi ky mendim aj pergjigjet:po sa her qe ndalet rryma babai im thot a e ndalen ata majmunat
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
102
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
Re: Barcaleta & Gallata :)

Mami, babi, djali dhe gjyshja

ishte nje familje ku jetonte baba nana dhe djali por kishin nje gjyshe qe ju vinte cdo dite ne vizit edhe nje her e kur vjen gjyshja shkon ne dhomen e femijes per te biseduar dhe femija i thote gjyshe pse gjithe ne mbremje po ma ben mami djali im shko me flejt djali oim shko me flejt edhe i thote gjyshja sonte kur mami te pyet a je tu flejt ti mos fol bej sikur fle dhe kur beht mbremje nena pyet djali im a po fle djali im a po fle ky nuk ben ze dhe nena mendon se kishte fjet dhe shkon i thote burrit nuk di si me i thon ...... i thote ncirre bananen edhe veq kur tja nis ai djali me bertit : nen ma jep edhe mua nje banane.
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
102
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
Re: Barcaleta & Gallata :)

Katunari dhe pasqyrja

Del nje katunar ne treg dhe duke shetitur e sheh nje pasqyre por nuk e din se ca eshte ajo
dhe e pyet shitesin ca eshte kjoë
Ai i tregon eshte pasqyre munesh me pa veten aty kur te rruhesh e ashtu edhe e blen nje pasqyre te vogel dhe e shtin ne xhep,
Kur shkon ne shtepi ja shtin gruja duart ne xhep dhe e gjen pasqyren por nuk e din ca eshte ajo sepse nuk kishin pare kurr,
E mer e kthen kah vetja dhe thote: Shikoje kete foto me qfar kurve po me tradhtojka burri.
E kap vjehrra paqyren dhe thote: Lere se qenka kurv por qenka edhe plak.
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
102
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
Re: Barcaleta & Gallata :)

Tre emigranta në Amerik

Tre shoke shkojne ne Amerik ne emigrim,atje fillojn pune dhe marin nje shtepi me qera, mire po shtepia ishte ne katin e 100-int dhe ashensori ishte teper i avasht,keshtu qe sa here vinin nga puna u duhej te tregonin barcaleta sa te mbrrinin ne katin e vet,keshtu trego njeri trego tjetri barcaleta i vinte radha shokut gagac thoshte:ta ta ta ta them dhe dhe nje nje uneë pyeste gagaci dy shoket e tjere dhe ata i pergjigjeshin: rri o rri ti se do tre ore te flasesh, dhe gagaci pushonte,keshtu shoket vazhdonin barcaletat dhe avash avash po mbrrinin afer katit, andej nga kati i 90 gagaci pyeti prap shoket: ta ta ta them dhe dhe nje nje uneë Dhe shoket i kthenin te njejten pergjigje, kur mbrriten ne katin e 98 gagaci i pyet prap shoketë ta ta ta them dhe dhe nje nje uneëdhe se fundmi shoket i thon: Po thoje dhe nje ti se na çmende,dhe gagaci thot: ke ke ke kemi harruar celsin, dhe shoket nevrikosen dhe fillojn duke e shar, dhe detyrohen prap te shkojn posht,keshtu filluan prap barcaletat me njeri-tjetrin i vinte radha gagaçit dhe thoshte: ta ta ta them dhe dhe nje nje uneë Dhe shoket i pergjigjen: Rri ore TRAP rri se ca na merzite to do te tregosh dhe barcaleta se do nje ore te flasesh, keshtu vazhdojn me njeri-tjetrin, andej nga kati 4 gagaçi thot prap: ta ta ta them dhe dhe nje nje uneë Dhe shokët i përgjigjen po thoje dhe ti nje se na çave by.... dhe gagaci thot: Be be be bera shaka.
 
Top