• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Kryeministri Sali Berisha e cilësoi të drejtë kërkesën e Komisionit hetimor të Kuvendit për tabulatet telefonike të gazetarëve.

“Dua të theksoj atë që theksoi komisioni parlamentar. Nuk ka asnjë lidhje me gazetarinë e tyre, por me implikimin e tyre në urdhra direkt të dhunës dhe puçit. Sa të jemi ne në pushtet, asnjë gazetar nuk do të paditet për opinionet dhe shkrimet e tij. Por kjo nuk ka lidhje me gazetarinë, por me implikimin e tyre në 21 janar, në veprimtari tjetër”, theksoi kryeministri Berisha gjatë mbledhjes së qeverisë.

Kryeministri nënvizoi edhe njëherë se zgjedhjet e 8 majit për pushtet vendor do të jenë të standardeve evropiane. Në këtë mbledhje qeveria miratoi buxhetin afatmesëm deri në 2013, ku, siç tha kryeministri janë bazat e Shqipërisë vend të zhvilluar në vitin 2017.

“Flasim për buxhetin afatmesëm 2011 -2013, i cili është leva e arkimedit për shndërrimin brenda 2017-ës të Shqipërisë vend të zhvilluar. Buxheti ofron mbështetje financiare për të gjitha reformat e shndërrimit të Shqipërisë në Shqipëri evropiane. Një puç dëmtoi imazhin, por një puç aventurier nuk mund të ngadalësoje reformat e Shqipërisë evropiane”, deklaroi kryeministri Berisha.

Qeveria miratoi dhe vendimin për ngritjen e stadiumit deri në 100-vjetorin e pavarësisë ne vitin 2012. Stadiumi do të ndërtohet në bazë të një marrëveshjeje koncencionare të qeverisë me Federatën Shqiptare të Futbollit
 

Amantide

Nuvola Balcanica
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
13
Pikët
0
Vendndodhja
Milano
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Kryeministri Sali Berisha e cilësoi të drejtë kërkesën e Komisionit hetimor të Kuvendit për tabulatet telefonike të gazetarëve.

“Dua të theksoj atë që theksoi komisioni parlamentar. Nuk ka asnjë lidhje me gazetarinë e tyre, por me implikimin e tyre në urdhra direkt të dhunës dhe puçit. Sa të jemi ne në pushtet, asnjë gazetar nuk do të paditet për opinionet dhe shkrimet e tij. Por kjo nuk ka lidhje me gazetarinë, por me implikimin e tyre në 21 janar, në veprimtari tjetër”, theksoi kryeministri Berisha gjatë mbledhjes së qeverisë.
Nuk e kam kuptuar akoma sepse kam lexuar edhe pak mbi kete ceshtje. Cilat tabulate kerkohen?
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,664
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Saliu tani po flet per cart! Po ben gjera te pa kontrolluara. Eshte zene me te gjithe dhe eshte vene kunder te gjitheve! E ka kuptuar se ora e tij ka mbaruar! Degjova qe ka quajtur pucist edhe trupit dipllomatik te akredituar ne republiken e Shqiperise(ambasadoret).

Saliut po ia merr me miza! E ka zene deshperimi.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Kryeministri Sali Berisha e cilësoi të drejtë kërkesën e Komisionit hetimor të Kuvendit për tabulatet telefonike të gazetarëve.

“Dua të theksoj atë që theksoi komisioni parlamentar. Nuk ka asnjë lidhje me gazetarinë e tyre, por me implikimin e tyre në urdhra direkt të dhunës dhe puçit. Sa të jemi ne në pushtet, asnjë gazetar nuk do të paditet për opinionet dhe shkrimet e tij. Por kjo nuk ka lidhje me gazetarinë, por me implikimin e tyre në 21 janar, në veprimtari tjetër”, theksoi kryeministri Berisha gjatë mbledhjes së qeverisë.

Kryeministri nënvizoi edhe njëherë se zgjedhjet e 8 majit për pushtet vendor do të jenë të standardeve evropiane. Në këtë mbledhje qeveria miratoi buxhetin afatmesëm deri në 2013, ku, siç tha kryeministri janë bazat e Shqipërisë vend të zhvilluar në vitin 2017.

“Flasim për buxhetin afatmesëm 2011 -2013, i cili është leva e arkimedit për shndërrimin brenda 2017-ës të Shqipërisë vend të zhvilluar. Buxheti ofron mbështetje financiare për të gjitha reformat e shndërrimit të Shqipërisë në Shqipëri evropiane. Një puç dëmtoi imazhin, por një puç aventurier nuk mund të ngadalësoje reformat e Shqipërisë evropiane”, deklaroi kryeministri Berisha.

Qeveria miratoi dhe vendimin për ngritjen e stadiumit deri në 100-vjetorin e pavarësisë ne vitin 2012. Stadiumi do të ndërtohet në bazë të një marrëveshjeje koncencionare të qeverisë me Federatën Shqiptare të Futbollit
Me pak fjale thot;
"Gazetaret te shkruajn çfare te duan;po ne do i kontrollojm....."
"Zgjedhje do jene te standarteve europiane;si te gjitha zgjedhjet qe jane bere deri tani"
"Presim buxhetin e ketyre 3 viteve,qe shqiperia te zhvillohet;buxhetet e viteve te shkuara nuk kane rendesi,....dikush i ka vjedhur..."

Si nuk tha, njeher, nje gje te zgjuar ky njeri!
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,664
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Si nuk tha, njeher, nje gje te zgjuar ky njeri!
Prite se e ka lene per ne fund!
Ajo goja e tij, jo sikur nxjerr fjale, por sikur nxjerre jashteqitje! Thua se nuk e ka goje, por b....
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Me pak fjale thot;
"Gazetaret te shkruajn çfare te duan;po ne do i kontrollojm....."
"Zgjedhje do jene te standarteve europiane;si te gjitha zgjedhjet qe jane bere deri tani"
"Presim buxhetin e ketyre 3 viteve,qe shqiperia te zhvillohet;buxhetet e viteve te shkuara nuk kane rendesi,....dikush i ka vjedhur..."

Si nuk tha, njeher, nje gje te zgjuar ky njeri!
E cmund te presesh nga nje 60-vjecar? normalisht fillon skleroza ne kete moshe. lol
 

Morrison

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 20, 2011
Postime
712
Pikët
0
Vendndodhja
me kembe ne toke
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Hapi i pare drejt diktatures eshte moslejimi i fjales se lire duke goditur ne rradhe te pare median me c'fardo lloj justifikimi dhe kamuflimi. Nese ne Shqiperi lejohen veprime te tilla jo demokratike atehere sapo ka filluar procesi i nje kalimi ne diktature.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,664
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Kam frike se drejt asaj rruge jemi nisur....
Jane dhe keto maskarenjte e Evropes qe po ia lehtesojne rrugen. Une ndonjeher pyes veten nese Evropa eshte vertet demokratike?!
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
3,666
Pikët
113
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Kryeministri Sali Berisha e cilësoi të drejtë kërkesën e Komisionit hetimor të Kuvendit për tabulatet telefonike të gazetarëve.

“Dua të theksoj atë që theksoi komisioni parlamentar. Nuk ka asnjë lidhje me gazetarinë e tyre, por me implikimin e tyre në urdhra direkt të dhunës dhe puçit. Sa të jemi ne në pushtet, asnjë gazetar nuk do të paditet për opinionet dhe shkrimet e tij. Por kjo nuk ka lidhje me gazetarinë, por me implikimin e tyre në 21 janar, në veprimtari tjetër”, theksoi kryeministri Berisha gjatë mbledhjes së qeverisë.

Kryeministri nënvizoi edhe njëherë se zgjedhjet e 8 majit për pushtet vendor do të jenë të standardeve evropiane. Në këtë mbledhje qeveria miratoi buxhetin afatmesëm deri në 2013, ku, siç tha kryeministri janë bazat e Shqipërisë vend të zhvilluar në vitin 2017.

“Flasim për buxhetin afatmesëm 2011 -2013, i cili është leva e arkimedit për shndërrimin brenda 2017-ës të Shqipërisë vend të zhvilluar. Buxheti ofron mbështetje financiare për të gjitha reformat e shndërrimit të Shqipërisë në Shqipëri evropiane. Një puç dëmtoi imazhin, por një puç aventurier nuk mund të ngadalësoje reformat e Shqipërisë evropiane”, deklaroi kryeministri Berisha.

Qeveria miratoi dhe vendimin për ngritjen e stadiumit deri në 100-vjetorin e pavarësisë ne vitin 2012. Stadiumi do të ndërtohet në bazë të një marrëveshjeje koncencionare të qeverisë me Federatën Shqiptare të Futbollit
Me cudit fakti, qe po kapet me gazetaret dhe publicistet, keta shkruajne cfare te duan dhe per ke te duan, ka gazeta qe mbeshtesin politiken, ka nga ato qe nuk e mbeshtesin, por 100% te pavarura s'mund te jene.

Persa i perket atyre qe ai tha me lart, gazetaret profesioniste jane te afte te perdorin taktika te ndryshme, nuk eshte e lehte t'i heqesh qafe kollaj.
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
3,666
Pikët
113
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Kam frike se drejt asaj rruge jemi nisur....
Jane dhe keto maskarenjte e Evropes qe po ia lehtesojne rrugen. Une ndonjeher pyes veten nese Evropa eshte vertet demokratike?!
Demokratike s'mund te jete, cdo shtet ka korrupsionin e vet.

Prsh Peshkaqen!!
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
14,664
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Pershendetje Regina!

E kam fjalen per BE dhe per ata peshqit qe na dergon. Nuk kane sy ata te shohin realitetin. Ky njeri(Saliu) nuk ka lene institucion pa goditur ne kete shtet. Si mund te hysh ne negociata me ate, kur ai injoron cdo institucion te ketij shteti, kur ai thot shteti jam une. Po rash une, bie shteti. Ky ka koncepte diktatoriale, te cilat nuk i fsheh por i therret. Nuk paska vesh kjo Evrop te degjoj cjerrjet e Saliut qe na shurdhuan veshet!
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
3,666
Pikët
113
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Ti e di mjaft mire se BE mban sa anen e njerit sa ate te tjetrit, nuk eshte per t'u habitur. Hajde me Barroson ne krye!!
 

Alb

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 9, 2011
Postime
229
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Tabulatet telefonike nuk mund te zoterohen kurre nga ndonje anetar i qeverise ato mund te jene vetem ne dore te prokurorise, vetem ajo e ka ne dore ti marri dhe mund te marri tabulate vetem per ceshtje gjyqesore per asgje tjeter.
Pra nqs prokuroria ka nje ceshtje hetimore ne dore ajo mund te kerkoje tabulatet telefonike te personave qe ka nen hetim nqs mendon se do mund ti perdori ne gjykate por kjo eshte hapur nje shkelje e privacy !
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

O Tempora`.... o mores`.....!

Quo Vadis....?!!
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

hahahaha Saliu ka hyre ne historin e Shqiperis si personazhi me tragjiko-komik i te gjitha koherave.

Ajo qe eshte e sigurt eshte se u vrane tre veta nga plumbat e gardes ndersa qeveria ka ngritur komisjon hetimor qe te gjej pucistat. Presidenti, Prokuroria, Opozita dhe Populli kan pergatitur se bashku pucin kunder qeveris se Sales. Stilolapsat dhe cadrat pistolet jan gjetur nga qeveria dhe Saliu i ka deklaruar publikisht, po ashtu jane gjetur dhe thikat me helm.

Komandati i Gardës së Republikës, Ndrea Prendi ka dëshmuar përpara komisionit hetimor për ngjarjet së 21 janarit. Gjatë fjalës së tij, ushtaraku i lartë ka deklaruar se në asnjë rast nuk është qëlluar mbi turmën dhe se gjatë gjithë kohës është qëlluar në ajër, edhe me fishekë luftarakë.

Shife tani kur te thone qe ata tre burrat qe u vrane kishin hipur ne peme dhe plumbi i zuri padashje dhe pastaj rane ne toke.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Kryeministri nënvizoi edhe njëherë se zgjedhjet e 8 majit për pushtet vendor do të jenë të standardeve evropiane. Në këtë mbledhje qeveria miratoi buxhetin afatmesëm deri në 2013, ku, siç tha kryeministri janë bazat e Shqipërisë vend të zhvilluar në vitin 2017.

“Flasim për buxhetin afatmesëm 2011 -2013, i cili është leva e arkimedit për shndërrimin brenda 2017-ës të Shqipërisë vend të zhvilluar. Buxheti ofron mbështetje financiare për të gjitha reformat e shndërrimit të Shqipërisë në Shqipëri evropiane. Një puç dëmtoi imazhin, por një puç aventurier nuk mund të ngadalësoje reformat e Shqipërisë evropiane”, deklaroi kryeministri Berisha.

Qeveria miratoi dhe vendimin për ngritjen e stadiumit deri në 100-vjetorin e pavarësisë ne vitin 2012. Stadiumi do të ndërtohet në bazë të një marrëveshjeje koncencionare të qeverisë me Federatën Shqiptare të Futbollit


Biles thone qe Saliu ka dhene fjalen qe po te rri ne pushtet deri ne vitin 2017 do organizoj edhe ndeshje popullore futbolli.

Ekipi qe do fitoji do mari nga nje rracjon buke per te ngrene, dhe rracjonet do jene te niveleve Europjane!
 

INFINITY

Looks DO Kill
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
158
Pikët
0
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Problemi me i madh qe shikoj une ne kete mesele eshte ky komision i ngritur me ca injorant qe nuk kane as common sense e jo me njohuri ne fushen juridike.

Deri dje Sal Efendiu akuzoi SHISH-in qe ishte protagonist ne "pucin" e shtetit, por kur e mori lajmin qe i duhet t'i kerkoj leje NATO-s per te marre ndonje info nga SHISH-i, filloi te merret me te tjeret.

Si mund te pyetet nje prokurore mbi nje ceshtje qe eshte ende nen hetim? Edhe sikur thjesht filma te shikosh e jo me te pretendosh se ke dy njohuri ne fushen juridike, e di shume mire qe edhe nje polic nuk mund te japi informacion mbi nje ceshtje qe eshte ende nen hetim e jo me nje prokurore.

A nuk e ka kuptuar Sala qe me cfaredo menyre te perpiqet te heqi qafe lirine e shtypit dhe te gazetareve, ai nuk do t'ja arrij? Edhe ne vendet me te nenshtruara, gazetari nuk e tregon asnjehere burimin nga i cili e mori informacionin. Eshte nje ligj i pashkruar ne fushen e gazetarise (nuk jam e sigurte nese ka nje ligj te shkruar mbi kete gje). Si mund te mendoje nje cope lunitiku si Sala qe mund te shkoje kunder cdo lirie gazetareske e sidomos ne nje dite kur ka organizata te posacme nderkombetare qe funksionojne pikerisht per mbrojtjen e gazetareve dhe te drejtave te tyre? Dhe duam ne te futemi ne BE? Good luck with that!

Do te doja shume te mendoja se Sales po i vjen fundi, por fatkeqesisht jam shume pesimiste qe dicka e tille do ndodhi perderisa shqiptaret do vazhdojne te perdoren si karema per pseudo-politikanet shqiptare. Kur e ke barkun bosh, edhe 10 leke te duken shume dhe Sala & Co. e di shume mire kete.
 

Amantide

Nuvola Balcanica
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
13
Pikët
0
Vendndodhja
Milano
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Tabulatet telefonike nuk mund te zoterohen kurre nga ndonje anetar i qeverise ato mund te jene vetem ne dore te prokurorise, vetem ajo e ka ne dore ti marri dhe mund te marri tabulate vetem per ceshtje gjyqesore per asgje tjeter.
Pra nqs prokuroria ka nje ceshtje hetimore ne dore ajo mund te kerkoje tabulatet telefonike te personave qe ka nen hetim nqs mendon se do mund ti perdori ne gjykate por kjo eshte hapur nje shkelje e privacy !
Edhe une keshtu e di. Nje komisioni hetimor parlamentar mund edhe ti kerkoje por gjithesesi kalohet gjithmone nga gjykata, nuk mund ti beje per hesap te vet.
 

Amantide

Nuvola Balcanica
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
13
Pikët
0
Vendndodhja
Milano
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

Si mund te pyetet nje prokurore mbi nje ceshtje qe eshte ende nen hetim? Edhe sikur thjesht filma te shikosh e jo me te pretendosh se ke dy njohuri ne fushen juridike, e di shume mire qe edhe nje polic nuk mund te japi informacion mbi nje ceshtje qe eshte ende nen hetim e jo me nje prokurore. .
Nuk e di si eshte ky ligj ne Shqiperi por e di per Italine. Komisioni Hetimor Parlamentar ka te drejten dhe mundet te kerkoje te pyete prokuroin, policin, ministrin etj. edhe kur ceshtja eshte ende ne hetim dhe quhet audizione.
Megjithate, nuk mund te te detyroje nga ana ligjore qe ti te vish ne audizion por ka te drejten te beje kerkesen.
 

Vlonjati

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 24, 2010
Postime
144
Pikët
0
Përgjigje e: Berisha mbështet kërkesën për tabulatet e bisedave

-Ketu ka dicka ne lidhje me ate pucin -
-------Ato qe thote Sala ne lidhje me Presidentin, Prokuroren dhe lideret e Opozites jane te verteta ---------Sepse SALA i ka pergjuar bisedat e tyre , pasi kompania greke e celulareve i ka dhene mundesine Sales ti pergjoje ata idiotet
Dhe tani Sales i vjen inat se i jane bere te gjithe kundra dhe ai e vertetoi duke i degjuar vete cfare thoshin Presidenti,Prokurorja, me Edin kunder Sales --hahahahahahahha --E perfytyroni Salen kur ka degjuar ata duke e share hahahahahahaahahahahahaha
--- Tani Sala eshte bere sii xhindosur , dhe ndaj ka krijuar komisionin hetimor qe ato qe ka degjuar ti nxjeri komisioni Hetimor dhe ne ket menyre Sala i diskretiton ata
--Por Kompania greke u terhoq--Nuk i jep tabulatet pa miratimin e Prokurores.
Ne fakt Sala i ka ato tabulate por i ka ne menyre klandesitne , jo te ligjshme
-----Nga ana tjeter keta Presidenti me shoke duhet te akuzojne Kompanine Greke te celulareve qe ka lejaur Pergjimin e titullareve te shtetit dhe duhet ta cojne per ndjekje penale --se ajo gje qe kane bere ata greket e AMC duke lejaur Salen te pergjoje titullaret e Shtetit eshte tamam pergjim dhe ate e kryen vetem nje shtet policor dhe diktatorial
--Mirpo keta grekut nuk i thone gje, se jane minj, pa personalitet
--Ndersa Sala tani ngeli prape keq, sepse greku nuk ja jep tabulatet ne menyre te ligjshme Komisionit hetimor sepse nuk i takojne
Por si perfundoim Sala tani e mesoi mendimin e Presidentit dhe Prokurores qe jane kunder tij
-Natyrisht SALA duhet te largohet sepse eshte nje fatkeqsi menyra se si drejton dhe vjedh voten e lire te shqiptareve ai
Por nga ana tjeter edhe keta funxionare te larte qe jane kunder SALES nuk duhej te komunikonin midis tyre kunder Kryeministrit , duhej te repsektonin poziten e tyre
 
Top