• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Berxolla me miell misri e qepe e domate

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

5 berxolla vici
1 qepë, i copëtuar

2 domate, prerë në kube

1 lugë çaji i grirë hudhër

Një pllakë e vogël gjalpë

vaj hudhra te grira,,piper

2veze,,pak miell misri

2filxhan kafeje vere e bardhe ,,

2lug gjelle plot salcPergatitja

Rrahim berxollat ne cdo cep me cekic druri,,( perziejme pak vaj hudhra te grira,,piper dhe lyejme bercollet me kete dhe i leme ne nje tas per 20 min )

Marrim berxollat i lyejme me vezet e tundura me pare,, dhe pastaj i lyejme me miellin e misritJu shkundim miellin e tepert berxollave dhe i skuqim me zjarr te avashte derisa te marrin ngjyre ,,i rregulloj per kripSho ne tigan pllaken e gjalpit,,e skuqim qepen e grire ne cop ( shih foton ) hedhim domaten dhe ate ne copa,,pak krip.,,Hedhim berxollat qe qepa e domatja i shuajme me vere ,,sipas deshires pak uthulll,,hedhim salcen,,i leme te vlojne pak,,duke pare zierjen e mishitSherbehet e nxehte ,zbukurohet pjata me majdanoz te grire
 
Top