• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Berxolla vici me vere te bardhe

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaPergatitja: Merret nje tigan me kapak ose nje kusi e thelle, por qe te jete me kapak, hidhet ne fundin e saj pak vaj dhe shtrohen berxollat, te cilat lihen ne zjarr te forte derisa te skuqen, por jo shume. Pasi te skuqen, u hidhet vera e bardhe derisa te mbulohen dhe vihen te ziejne ne zjarr te paket deri sa vera te shteroje dhe ne fund te krijohet nje leng viskoz. Provohen berxollat me pirun derisa te shkeputet lehte kocka me tulin dhe 10 minutat e fundit hidhen hudhrat e qeruara dhe te grira dhe kur serviren u shtohet mandanozi i pastruar nga kercejte.
 
Top