• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Besim Kabashi - Zoran Dorcic

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Besim Kabashi - Zoran Dorcic

luje kabash luje bravo:
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,179
Pikët
113
Përgjigje e: Besim Kabashi - Zoran Dorcic

luje kabash luje bravo:
Trestenik,deshiroj qe tja kaloj brarit lol
A mund te na shkruash me shume per kete kabashin?
klm
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Besim Kabashi - Zoran Dorcic

Trestenik,deshiroj qe tja kaloj brarit lol
A mund te na shkruash me shume per kete kabashin?
klm
systemA-Kusherin e kam pas te ndjerin BESIM KABASHI,I QMENDUR KA QEN PER KIK BOX
 

fegi

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 16, 2010
Postime
362
Pikët
0
Përgjigje e: Besim Kabashi - Zoran Dorcic

06 12 2011
Të shtunën në mesnatë është gjetur i vdekur në banesën e tij kampioni botëror në Thaibox Besim Kabashi. Në trupin e tij askund nuk kishte shenja gjaku, prokurori publik ka urdhëruar një autopsi.
Tani është në mëdyshje shkaku në lidhje me vdekjen. Ishte ajo vrasje? Apo ndoshta vetëvrasje?
Miqtë nuk besojnë në vetëvrasje, ai ishte shumë më tepër për jetën dhe afirmimin.
Kabashi në fund të nëntorit kishte një proçes gjyqësor për lendime të rënda trupore, për një përleshje që kishte pasur me një kamerrier Sebastian A. (29).
Më 9 Dhjetor Kabashi duhej të shkote në negociata të mëtejshme. Dhe një javë më vonë, ai kishte për të mbrojtur titullin e tij live në Sat1.
Besim Kabashi, 35 vjeçar aktualisht kampion botëror në Thaibox, i lindur në Gurrakoc të Istogut njihej për sukseset e tij të mëdha në këtë sport luftarak, duke krijuar karrierë të shkëlqyeshme në Gjermani. Ai në meçet profesioniste ka zhvilluar 36 duele, ndërsa ka fituar gjithsej 35 meçe duke lënë gjurmë të pashlyer në Thaibox.
Kabashi ishte i pasionuar pas sporteve luftarake, ndërsa karrierën e tij në Thaibox e nisi në moshën 17 vjeçare.
Emri i Besim Kabashit do të jetë për herë i respektuar Vdekja e Besim Kabashit,Thaiboksier i mirënjohur, kampion bote, ka pikëlluar të gjithë spor tistët shqiptarë kudo që janë. Opinion sportiv është i shokuar me të dëgjuar lajmin se Kabashi në moshën 35 - vjeçare është gjetur i vdekur në apartamentin e tij në Munih të Gjermanisë.
Menxhiqi - i pikëlluar
Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Lutfi Menxhiqi, është i pikëlluar, duke thënë se Kosova ka humbur një sportist të madh. "Besimi ka qenë djalë dhe sportist i përsosur që nuk e ka pasur shoqin. Është humbje e madhe për sportin në përgjithësi. Personalisht nuk kam takuar sportist tonin në diasporë si Besimi. Herën e fundit ka ardhur në Gjermani, pra duke bërë 400 kilometra rrugë vetëm e vetëm të na ndihmojë. E ka ndihmuar sportin e Kosovës. Ka qenë shumë modest dhe gjithnjë ka kontaktuar dhe në çdo aspekt na ka ndihmuar", ka thënë Menxhiqi. (BS)
 
Top