• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Besoni ne parandjenja ?

Ana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
154
Pikët
0
Vendndodhja
Somewhere far from home
e kam fjalen per ato persona qe thone mos bej keshtu se esht gjynah, mos kaloni nen shkalle se te sjell fat te keq. Mos thyni pasqyra se keni 7 vjet fat te keq etj etj ...
 

LoLiTa

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
116
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Re: Besoni ne parandjenjaë

Ana it's sad to say but i do :(
 

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Titulli: Besoni ne parandjenjaë

Jo, hiç fare, keto jane llafe plakash
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Besoni ne parandjenjaë

un besoj fuqimisht sidomos kur bie ne ëatiste besimtare qe te thon ua mami jo nga pas se esht haram lol
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Besoni ne parandjenjaë

Ncuq Un Fare Besoj Te Parandjenjat Ne Fakt Sbesoj Fare Te Asigjo Po Nejse
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Besoni ne parandjenjaë

Jo nuk besoj , me duken Pengesa Budalle per te arritur nje qellim
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Besoni ne parandjenjaë

ana regulloje pakza temen se ke perdorur 2 fjal qe kan kuptime te ndryshme
nese do flasesh per parandjenjen mos e ngatero me bestytnin qe esht diëka tjeter
parandjenja esht diëka qe nuk shpjegohet por qe ndodh dhe ke mundesin ta ndiesh
ndersa kjo per te cilen ti flet esht bestytni shqip ose me thjesht besime te verbera ne fjale fallco fetaresh ose sharlatanesh qe i japin ngjyra fetare ose mistike dukurive te rendomta
 

Ana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
154
Pikët
0
Vendndodhja
Somewhere far from home
Re: Besoni ne parandjenjaë

i asked you how to translate it in albo hon lol te dashur antare te forumit ju kerkoj ndjese se nuk kam dit si ta perkthej fjalen superstition shqip sorry :(
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Besoni ne parandjenjaë

Hmmm gjithcka eshte relative sikurse edhe mendimi per kete pyetje. Personalisht me ka ndodhur te degjoj ne jeten e perditshme shume persona qe te besojne tek parandjenjat madje ne fakt edhe vete une besoj ndonjehere tek parandjenjat dhe instiktet e mia edhe gjerat kane rezultuar te jene te tilla edhe ne realitet. Nuk jam plotesisht koshiente nese kjo eshte thjesht nje rastesi por ne fakt keshtu me ka ndodhur :)!
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Besoni ne parandjenjaë

kjo pyetje esht e thell sa gjithesia ti japesh pergjigje i bie te jesh i lasht sa Kroni e ne jena filiza te rinj dmth spergjigjemi dot ekzakt
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Besoni ne parandjenjaë

une besoj ne parandjenje dhe cdo gje me del
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Titulli: Besoni ne parandjenjaë

tani se spo kuptoja un parandjenja eshte nje ndjenje si ankth si siklet qe ndjen sikur do ndodhe dicka por me duket e keni kap pak si keq temen ndoshta gaboj un booooo
 

Corn

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 10, 2009
Postime
324
Pikët
0
Titulli: Besoni ne parandjenjaë

ndonjeher po , ndoth qe edhe me dalin parandjenjat
 

OnLy

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 10, 2009
Postime
155
Pikët
0
Vendndodhja
Aty Ku Tymi Ska Te Sosur
Titulli: Besoni ne parandjenjaë

Ma Keni Ber Temen Me Keq Se Cekja Qe Ja Ben Ore Qe Do Ta gjej Do Ta Gjej Une Po Pse Me Mundon :p Kur Te Gjej Cekja Patkuan E Kalit Ateher Do Besoja Ne Parandjenj Une Sepse Eshte Gje Qe Njeher Ne 1000 Raste Mund Arihet Qe Te Dali Parandjenjat Me Saktesi.........
 
Top