• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Biftek me mozzarella

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Nevojiten:
* 4 biftekë të hollë mish viçi
* 100 gr. djath mozzarella
* 4 lugë vaj ulliri
* kripë dhe piper sipas dëshirës
* miell
* lëng mishi i nxehtë.
Përgatitja:

Rrihni mirë biftekët nëse nuk janë të hollë dhe lyejini me miell. Nxehni mirë vajin në një tigan që nuk ngjit. Prisni djathin mozarella në feta. Skuqini pak biftekët nga të dyja anët.

Kriposini dhe hidhini piper sipas dëshirës dhe vendosni sipër tyre fetat e mozzarelles.

Hidhni sipër një garuzhde me lëng mishi, pastaj mbulo tiganin me një kapak dhe lëre të gatuhet deri sa të harxhohet gjithë lëngu.
 
Top