• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bill Gates amerikani më i pasur i globit

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Bill Gates, themeluesi i Microsoft-it që prej 17 vitesh është në krye të listës së amerikanëve më të pasur të planetit, me një pasuri prej 54 miliardë dollarësh ose katër më shumë sesa vitin e kaluar.


Në vendin e dytë të klasifikimit tradicional të revistës është investuesi Ëarren Buffet me 45 miliardë dollarë ose pesë miliardë më shumë se vitn e kaluar.

I treti është themeluesi i Oracle, Llary Elison pasuria e të cilit vlerësohet në 27 miliardë dollarë.
Christ Ëolton, njëri nga trashëguesit e ”Ëallmart”-it është në vendin e katërt me 24 miliardë dollarë.

Personat e renditur në dhjetëshen e parë kanë fituar gjithsej 24,9 miliardë dollarë për këtë vit, ndërkohë që vitin e kaluar ky grup ka humbur gjithsej 40 miliardë dollarë.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top