• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bill Gates: Të ngadalësojmë ngrohjen globale duke hedhur shkumës në stratosferë!

Llaqi

Mthirr Llaqi
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
4,080
Pikët
113
Jo nuk tallem 😳😳 Por Une pyes per dicka tjeter e ti shkruan dicka tjeter .😀
e di moj qe pyte per dicka tjeter , por dhe un ta thash pergjigjen ... qe do te thot , qe askush nuk guxon te nxjerri fakte se i pritet koka ... e kuptove tani ?
 

Llaqi

Mthirr Llaqi
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
4,080
Pikët
113
se kisha aty jo..po dhe atyre qe nxorren wikileaks etc kshu i trajtojn
gjths ... pa shaka , jemi koshient qe gjithcka po ndodh , dhe ne aftesit e te logjikuarit apo te menduarit pse po ndodh e kemi ti limituar ... kshuqe @Zana jo gjithcka qe ndodh e shofim !
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,504
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
gjths ... pa shaka , jemi koshient qe gjithcka po ndodh , dhe ne aftesit e te logjikuarit apo te menduarit pse po ndodh e kemi ti limituar ... kshuqe @Zana jo gjithcka qe ndodh e shofim !
Gjithsesi Llaqi ...sot me shume se kurre eshte mire qe disa mendime qe Kane dhe Jane impakte serioze , ti shoqerojme edhe me burimin e informacionit ose me mire mos te shkruajme fare .

Sepse dikur mbase nuk perbente prb por sot veme re qe gjera te tilla Jane bere prb serioz dhe shume njerez besojne edhe k’to budalleqet ne fjale vetem me te lexuar.

Ps...Ne Shqiptaret pshm akoma sot luftojme gojedhenen qe na Kane vene nga pas qe : Shqiptaret Jane kanibale dhe hajne njerez ... imagjino tani se c’fare demi Na ka shkaktuar ku akoma edhe sot e vuajme .🙂
 

Llaqi

Mthirr Llaqi
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
4,080
Pikët
113
Gjithsesi Llaqi ...sot me shume se kurre eshte mire qe disa mendime qe Kane dhe Jane impakte serioze , ti shoqerojme edhe me burimin e informacionit ose me mire mos te shkruajme fare .

Sepse dikur mbase nuk perbente prb por sot veme re qe gjera te tilla Jane bere prb serioz dhe shume njerez besojne edhe k’to budalleqet ne fjale vetem me te lexuar.

Ps...Ne Shqiptaret pshm akoma sot luftojme gojedhenen qe na Kane vene nga pas qe : Shqiptaret Jane kanibale dhe hajne njerez ... imagjino tani se c’fare demi Na ka shkaktuar ku akoma edhe sot e vuajme .🙂
esht dicka ndrryshe krahasimi qe bere ti me ate qe ne fakt po ndodh ...gths do doja te shpjagoja disa gjera qe ndoshta ti i ke ven re por pa patur asnje fakt nuk mund te flasesh ... njs na rujt zoti gths :D
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,504
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
esht dicka ndrryshe krahasimi qe bere ti me ate qe ne fakt po ndodh ...gths do doja te shpjagoja disa gjera qe ndoshta ti i ke ven re por pa patur asnje fakt nuk mund te flasesh ... njs na rujt zoti gths :D
Jo nuk eshte fare ndryshe dhe ta solla per nje arsye te mire , por ti akoma vazhdon te justifikosh se mbase te duket edhe vetja interesant ne k’te forme . 😀
 

Llaqi

Mthirr Llaqi
Anëtar
Jun 25, 2020
Postime
4,080
Pikët
113
Jo nuk eshte fare ndryshe dhe ta solla per nje arsye te mire , por ti akoma vazhdon te justifikosh se mbase te duket edhe vetja interesant ne k’te forme . 😀
nuk me pelqen te ndihem interesant , as mka pelqy kurr zan , por idea esht qe nuk mund te rrij te mbush dot mendjen ty per ndodhit qe po behen .. sepse ti do fakte ! dhe mendon qe te gjitha jan teori budallejsh , sja vle me e vahzdu ket bised se sdu te zihemi per floeksh :p
 

anonn945

Super Anëtar
Anëtar
Mar 5, 2021
Postime
103
Pikët
28
Mbase po te hedhim shurren mbase rregullohet ne vend te shkumsit.

Ku e ka hallin ai miku gates eshte puna qe sa me shume teori dhe lidhje me "shkenctaret" aq me shume kto te cojne, ne venjen ne ligj te ktyre taksave:


Bill Gates supports initiative 1631 for a carbon tax in Washington state — Quartz (qz.com)


Dhe si shume te tjere perfunidmisht qellimie eshte:

Blood And Gore: Making A Killing On Anti-Carbon Investment Hype (forbes.com)

Why Wall Street wants to put prices on pollution - Los Angeles Times (latimes.com)

Subscribe to a slice of the FT | Financial Times


Leku ben lekun dhe trendet. Te pasurit vetem sa pasurohem.
 
Last edited:
Top