• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Binjaket festojnë ditëlindjen e 100-të

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Binjaket më të vjetra në botë, Marie Hendrix dhe Gabrielle Vaudremer, me shampanjë dhe torte festuan ditëlindjen e 100-të.
Belget vitale e festuan ditëlindjen në Shtëpinë e pleqve. Ato nuk u emocionuan fort për ditëlindjen jubilare, ndërsa para dy vitesh ato bile refuzuan edhe një vend në librin e rekordeve Guinness. Nuk dëshiruan që zyrtarisht të pranohen si binjaket më të vjetra në botë, sepse, siç thonë, kjo punë atyre nuk iu intereson.

Megjithatë, ditëlindja e 100-të është e veçantë kështu që për festë ftuan dyqind mysafirë ndërmjet tjerëve edhe 28 kushërinj, shkruajnë mediat belge.

“Është pirë shampanjë dhe kanë ngrënë torte, ndërsa binjaket dukeshin vërtet të disponuara. Megjithatë ato janë zonja modeste dhe nuk kërkuan ndonjë vëmendje të veçantë mediale”, tha drejtori i shtëpisë së pleqve Damien Berteau.
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Binjaket festojnë ditëlindjen e 100-të

Edhe 100 tjera jarebi :p:D:D
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Binjaket festojnë ditëlindjen e 100-të

Dhe 101 te tjera inshalla zoti u dhent jete dhe mend deri sa te plakemi dhe ne
 
Top