• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Biografia ime e vetme nga Claudia

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Biografia ime e autorizuar nga une do te jete ajo qe po shkruan Claudia, ndoshta.


Keshtu eshte shprehur Adriano Celentano i cili ka pergenjeshtruar zerat per nje biografi te tijen te shkruar nga i nipi, gazetari Bruno Perini.

Kengetari shpjegon se do t’ia besoje historine e jetes se tij vetem penes se te shoqes.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
32,949
Pikët
113
Përgjigje e: Biografia ime e vetme nga Claudia

Adriano Çelentano, emri i madh i artit italian feston 80-vjetorin e lindjes.

Çelentano është një nga protagonistët më të mëdhenj të kulturës popullore italiane, këngëtar, aktor dhe shoumen, që nuk ka ndërmend të dalë nga skena. Mediat italiane raportojnë se shumë shpjet do të kthehet me projekte në televizion me serialin “Adrian”, seritë e realizuara me Milo Manara për Mediaset dhe me “Më të Mirat”, albumin me duetet më të bukura me këngëtaren italiane Mina, që aktualisht renditet në vend të tretë në klasifikimin italian.

Karriera muzikore dhe kinematografike e Celentanos është e njohur në mbarë botën. Ai personifikon një epokë të artë si komik, këngëtar dhe si një apostull i rock’n’roll-it të parë me lëvizjet e tij karaktersitike. Shfaqja e tij e parë në Festivalin e Sanremos, ku ai filloi të këndonte me shpinë nga publiku, në vitin 1961 e shenjtëroi atë tek publiku italian.

Çelentano ka lënë shenjë në historinë e këngës, duke kaluar përtej kufijve muzikorë. Midis viteve ‘70 dhe ‘80 ai ishte i famshëm me filma komerçialë, duke njohur një sukses si regjizor me filmin “Yuppi Du”. Në vitin 1998, albumi i regjistruar me Mina, një nga mikeshat e tij më të mira, shiti mbi 1.600 kopje.

Në 2012, 18 vjet pas koncertit të tij të fundit, ai u kthye për të kënduar live në “Arena di Verona” në dy mbrëmje, të titulluara “Rock Economy” dhe të transmetuar nga Canale 5 me sukses të madh. Këto ishin shfaqjet e tij të fundit publike, përveç një interviste me “Ballarò” në 2015 dhe një mesazh video për mikun e tij Gianni Bella./abcnews.al
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,405
Pikët
113
Përgjigje e: Biografia ime e vetme nga Claudia

Adriano Çelentano, emri i madh i artit italian feston 80-vjetorin e lindjes.

Çelentano është një nga protagonistët më të mëdhenj të kulturës popullore italiane, këngëtar, aktor dhe shoumen, që nuk ka ndërmend të dalë nga skena. Mediat italiane raportojnë se shumë shpjet do të kthehet me projekte në televizion me serialin “Adrian”, seritë e realizuara me Milo Manara për Mediaset dhe me “Më të Mirat”, albumin me duetet më të bukura me këngëtaren italiane Mina, që aktualisht renditet në vend të tretë në klasifikimin italian.

Karriera muzikore dhe kinematografike e Celentanos është e njohur në mbarë botën. Ai personifikon një epokë të artë si komik, këngëtar dhe si një apostull i rock’n’roll-it të parë me lëvizjet e tij karaktersitike. Shfaqja e tij e parë në Festivalin e Sanremos, ku ai filloi të këndonte me shpinë nga publiku, në vitin 1961 e shenjtëroi atë tek publiku italian.

Çelentano ka lënë shenjë në historinë e këngës, duke kaluar përtej kufijve muzikorë. Midis viteve ‘70 dhe ‘80 ai ishte i famshëm me filma komerçialë, duke njohur një sukses si regjizor me filmin “Yuppi Du”. Në vitin 1998, albumi i regjistruar me Mina, një nga mikeshat e tij më të mira, shiti mbi 1.600 kopje.

Në 2012, 18 vjet pas koncertit të tij të fundit, ai u kthye për të kënduar live në “Arena di Verona” në dy mbrëmje, të titulluara “Rock Economy” dhe të transmetuar nga Canale 5 me sukses të madh. Këto ishin shfaqjet e tij të fundit publike, përveç një interviste me “Ballarò” në 2015 dhe një mesazh video për mikun e tij Gianni Bella./abcnews.al
Oggi più che mai, nella Terra dei.................... CAVALLI!
https://www.youtube.com/watch?v=mSYpXal_QcA
Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhh
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,405
Pikët
113
Përgjigje e: Biografia ime e vetme nga Claudia

Adriano Çelentano, emri i madh i artit italian feston 80-vjetorin e lindjes.

Çelentano është një nga protagonistët më të mëdhenj të kulturës popullore italiane, këngëtar, aktor dhe shoumen, që nuk ka ndërmend të dalë nga skena. Mediat italiane raportojnë se shumë shpjet do të kthehet me projekte në televizion me serialin “Adrian”, seritë e realizuara me Milo Manara për Mediaset dhe me “Më të Mirat”, albumin me duetet më të bukura me këngëtaren italiane Mina, që aktualisht renditet në vend të tretë në klasifikimin italian.

Karriera muzikore dhe kinematografike e Celentanos është e njohur në mbarë botën. Ai personifikon një epokë të artë si komik, këngëtar dhe si një apostull i rock’n’roll-it të parë me lëvizjet e tij karaktersitike. Shfaqja e tij e parë në Festivalin e Sanremos, ku ai filloi të këndonte me shpinë nga publiku, në vitin 1961 e shenjtëroi atë tek publiku italian.

Çelentano ka lënë shenjë në historinë e këngës, duke kaluar përtej kufijve muzikorë. Midis viteve ‘70 dhe ‘80 ai ishte i famshëm me filma komerçialë, duke njohur një sukses si regjizor me filmin “Yuppi Du”. Në vitin 1998, albumi i regjistruar me Mina, një nga mikeshat e tij më të mira, shiti mbi 1.600 kopje.

Në 2012, 18 vjet pas koncertit të tij të fundit, ai u kthye për të kënduar live në “Arena di Verona” në dy mbrëmje, të titulluara “Rock Economy” dhe të transmetuar nga Canale 5 me sukses të madh. Këto ishin shfaqjet e tij të fundit publike, përveç një interviste me “Ballarò” në 2015 dhe një mesazh video për mikun e tij Gianni Bella./abcnews.al
https://www.youtube.com/watch?v=IZfRlVlB4GE

M.q-se jemi tek <thasheshemet> ket e ka plas.....TUC.....thone!!!
https://www.youtube.com/watch?v=l7QOXg2Q_Us
ALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
32,949
Pikët
113
Përgjigje e: Biografia ime e vetme nga Claudia

e bukur kjo video


[YOUTUBE]Tqm6JvLYDZU[/YOUTUBE]
 
Top