• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Biondet agresive?!

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Biondet janë më agresive dhe më të vendosura sesa brunet dhe flokëkuqet- pohon një studim i ri. Hulumtimi i realizuar nga shkencëtarët e Universitetit të Kalifornisë, ka treguar se femrat bionde kanë vetëbesim më të madh dhe janë më ‘luftarake’ se bukuroshet me ngjyrë tjetër të flokëve, për arsyen e vetme: tërheqin më shumë vëmendje. Shkencëtarët thonë se ky qëndrim iu ndihmon atyre që të bëjë ç’të donë dhe të arrijnë atë që dëshirojnë, duke arritur të ashtuquajturin “efekti i princeshës”. Autorët e studimit thonë se shumica e biondeve jetojnë në botën e tyre, në të cilën të tjerët ndaj tyre janë sjellë më mirë se sa ndaj njerëzve tjerë, duke qenë se ato kërkojnë trajtim të veçantë dhe në këtë mënyrë krijohet dhe personaliteti i tyre.
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Biondet agresive?!

Nuk ma mbush shume mendjen ky informacion pa cenuar absolutisht vertetesine e tij dhe faktin ku ai eshte publikuar.
Pretendohet,dhe jo vetem pretendim por e vertetuar edhe shkencerisht thuhet qe bjondet nuk jane shune agresive por konsiderohen teper te " BUTA & EMBLA" ne krahasim me brunet qe rrezatojne sharm ne cdo levizje e moment.
Bjondet jane vogelushe qe mendohet se trajtohen sikurse te tjeret deshirojne,jane femra me te dobeta ne krahasim me brunet qe priren te jene me te forta,sensible dhe me karakter te qendrueshem.

Persa i perket trajtimit te vecante kam pershtypjen se nuk ndikon plotesisht ne formimin e karakterit qe krijohet qe ne vogeli e pervetesohet me kalimin e kohes.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Biondet agresive?!

Sdi ca ti them ketij informacion ..sme duket aspak ashtu jo per gjo po ja un qe jam brune..2gure bashke si lej :d
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Biondet agresive?!

shyqyr qe nuk jam bjonde se kjo lart do me keput me inat :)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Biondet agresive?!

Biondet janë më agresive dhe më të vendosura sesa brunet dhe flokëkuqet- pohon një studim i ri.


Jam ne degen time ...:p
Qe bjondet jan me agresive ok..po me te vendosura jo te keshilloj te shofes cik** Les blondas ** ups pa ofenduar noj bjonde ;) te kuqet si di po kam pershtypjen se jan tbuta :)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Biondet agresive?!

Meri je brune halla kalojme chit _chat se e di ti..aq me shum bjondet perparojne e na hedhin les poste au poubelles comme 'd'habitude lol
 
Top