• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Performer

ngc
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
30,949
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Rex krahasimi qe ben ti eshte shum feminor.pse ti kujton se njerez qe jan keq per buken e gojes hyn aty ....:p

Po flasim per bitcoin jo per firmat e SHqipove dhe farat e lulediellit : ) eshte nje strukture e komplikuar jo aq e thjesht ...
 
Last edited by a moderator:

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,167
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Rex krahasimi qe ben ti eshte shum feminor.pse ti kujton se njerez qe jan keq per buken e gojes hyn aty ....:p

Po flasim per bitcoin jo per firmat e SHqipove dhe farat e lulediellit : )
Po flas per njerez qe kane e kane shite pronen dhe kane investu ne keto skema. Ka edhe tjere qe kane marre kredi dhe i njoh personalisht.

Me duket se je ti qe nuk e ke kuptu seriozitetin e ketyre skemave. Te duken loje.
 

Performer

ngc
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
30,949
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Me zor ste fut njeri ...nese dikush e ben e ka marr parasysh riskun
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,167
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Me zor ste fut njeri ...nese dikush e ben e ka marr parasysh riskun
Po flasim per shfrytezimin e naivitet njerezor pra.

Keta nuk kane dallim nga ai hoxha qe i indoktrinon e i nis per Siri dhe kthehen ne arkivol me vone. Gjithmone mund te gjesh te tille, por shfrytezimi i tyre nuk mund te quhet vlere. Gjithmone nese zotesia eshte vlere.
 

Performer

ngc
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
30,949
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Nuk esht aq e thjesht sa e sheh ti ..eshte nje loje parash kur me i zoti fiton .sigurisht qe viktima jan ata qe sdine ta luajne lojen dhe me ndergjegjie te plote marrin pjese ..tani ti thuash ketyre pse ja shfrytezon naivitetin se thua dot kur ata vete e pranojn pra teknikisht nuk e ben dot dhe pse dihet qe sesht e drejt ...pastaj ti kujton se sistemi financiar boteror nuk eshte i tille ..qe mban skllever pune me miliarda njerez ...po ti krahasosh skan shum ndryshim ne shfrytezimin e humaneve ..qe i paguajne ne menyre te pabarabarte ...sepse e lejojme ne vete kete gje ...nuk mund ti thuash te keq vetem ktyre kur gjithcka qe te rrethon esht nje genjeshter e madhe ... vetem 1 per qind e planetit kan pasuri te gjith te tjeter jan skllever
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,167
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Nuk esht aq e thjesht sa e sheh ti ..eshte nje loje parash kur me i zoti fiton .sigurisht qe viktima jan ata qe sdine ta luajne lojen dhe me ndergjegjie te plote marrin pjese ..tani ti thuash ketyre pse ja shfrytezon naivitetin se thua dot kur ata vete e pranojn pra teknikisht nuk e ben dot dhe pse dihet qe sesht e drejt ...pastaj ti kujton se sistemi financiar boteror nuk eshte i tille ..qe mban skllever pune me miliarda njerez ...po ti krahasosh skan shum ndryshim ne shfrytezimin e humaneve ..qe i paguajne ne menyre te pabarabarte ...sepse e lejojme ne vete kete gje ...nuk mund ti thuash te keq vetem ktyre kur gjithcka qe te rrethon esht nje genjeshter e madhe ... vetem 1 per qind e planetit kan pasuri te gjith te tjeter jan skllever
Ti po i arsyeton te paret dhe po i gjykon te dytet. Nese te paret i konsideron te zote atehere pse nuk e konsideron njejte edhe kete 1%-shin? Ky eshte thelbi.

Per mendimin tim nuk ka ndonje dallim. Edhe kriptomonedhat nje grusht njerezish i zoteron dhe mos u befaso nese jane te njejtit nga ai 1%-shi.
 

Performer

ngc
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
30,949
Pikët
113
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Jo se ka dhe nga ata qe jan jasht sistemit e mundohen te perfitojn ne menyra te tilla ky 1 % po mundohet ti kontrolloj e se ben dot i esht leshuar youtube tani do ti beje ban reklamave te tyre ..e pse si japin nje fair chance kujton ti? Se duan monopolin per vete .. nejse ky esht mendimi im dhe un i duartrokis iniciativa te tilla sepse te pakten mundohen te dalin nga kthetrat e jo si tjeret qe ulin vetem koken ..
 

Damastion

V.I.P
Anëtar
Jan 31, 2014
Postime
2,442
Pikët
63
Përgjigje e: Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News

Rex krahasimi qe ben ti eshte shum feminor.pse ti kujton se njerez qe jan keq per buken e gojes hyn aty ....:p

Po flasim per bitcoin jo per firmat e SHqipove dhe farat e lulediellit : ) eshte nje strukture e komplikuar jo aq e thjesht ...

Kjo pune thjeshtesohet kur te keni njohurin elementare per paran si koncept ekonomiko financiar.
 

Dr.Psiko

V.I.P
Anëtar
Feb 3, 2021
Postime
678
Pikët
93
Shume interesant ky diskutim. Krijuesi i temes e ka nisur shume mire ndersa te tjeret duke mos ditur, e duke mos njohur ekonomine Crypto, jane treguar shume siperfaqsor, skeptike e dyshues duke humbur nje mundesi te vertete vetem se mendonin se kane te drejte.

Nese ju do kishet mesuar qe ne 2018 cfa eshte Bitcoin si perdoret, si te shfrytezosh tregun crypto etj etj, sot ju jo vetem do kishet njohuri por do kishet fitime te verteta ekonomike e financiare per shkak te te ardhurave qe sjell kjo teknologji e re.

Nese bej nje llogari te thjeshte me vitin 2018 e 2019 sot ky treg eshte rritu me mbi 15 here, e nese ju do te investonit apo do te shfrytezonit kete mundesi sot do kishet nje mundesi punesimi apo investimi pasiv me fitime kolosale.

Bitcoin nuk eshte nje metode per te krijuar firma piramidale eshte aset ekonomik me petencial dhe nje mundesi e mire investimi ne nje teknologji te re qe i perket te ardhmes.

Kjo eshte pikerisht nje mundesi e arte e shkuar dem nga te gjithe ju qe e keni refuzuar para dy vjetesh. Nese ndonje prej jush do e kishte kapur minimalisht sot do kishte 15 fishin e shumes se investuarmper per te mos thene qe disa aksione kane kaluar mbi 100 here shumen fillestare.

Gjithsesi asnje ska per tju thene se si behet paraja ne tregun aksionar perkundrazi do ju thone se duhet te punoni shume per te fituar pak ne jeten tuaj nderkohe qe miljonat behen pikerisht ne kete lloj tregu vetem duke perdorur pak mendjen. Ketu ska mashtrime, jane investime te verteta financiare, po hajt ta kuptoje nje njeri qe ska njohuri baze per kete gje.

-gezuar- Hajt gezuar, mendja te le fukara kur nuk nuk di te kapesh mundesine.
 
Last edited:
Top