• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

BlackBerry me tablet gjatë muajit nëntor?

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Thashehemet se kompania BlackBerry do të dal në treg me një kompjuter tablet kanë fituar një popullaritet të madh, ndërsa lajmi sidomos mirëpritet nga adhuruesit e produkteve të kompanisë RIM.
Nga ajo që është bërë e ditur deri më tani, thuhe se pajijsa do të quhet BlackPad, ndërsa e njëjta do të dal në shitje gjatë muajit nëntor.

Sipas Bloomberg, Research in Motion, kompania e cila qëndron pas telefonave BlackBerry ëshë duke planifikuar të lëshojë në treg kompjuterin-tablet, gjatë vjeshtës së këtij viti. I njëjti burim thotë se BlackPad do të posedojë një ekran me diametër prej 9.7 inç, përafërsisht një dimension i ngjashëm me atë që ka iPad.

Pasjisja gjithashtu do të ketë edhe lidhjet ëi-Fi dhe Bluetooth, ndërsa sa i përket opsioneve për lidhje, kompania ka menduar që ta mundësojë edhe lidhjen e internetit prej BlackBerry në BlackPad.
 
Top