• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Botërori Russia 2018: Grupet

Status
Temë e mbyllur.

Angel69

DUA
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,265
Pikët
63
Vendndodhja
Allianz-Arena
Në Pallatin Shtetëror të Kremlinit, në Moskë, u hodh shorti i grupeve të finaleve të botërorit ‘Rusi 2018’. Në ceremoni morën pjesë shumë yje të futbollit, trajnerë të skuadrave të kualifikuara, por edhe presidenti rus, Vladimir Putin, që përshëndeti eventin dhe uroi për një botëror mjaft të suksesshëm.

4 vazo me nga 8 ekipe, u ndanë në 8 grupe me nga 4 skuadra, ndërsa u përcaktua edhe ndeshja hapëse. Ndeshja hapëse, më 14 qershor do të jetë Rusi-Arabia Saudite, një short mjaft i favorshëm për pritësit e eventit, që të startojnë me fitore. Shorti na dhuroi përplasje mjaft interesante që në fazën e grupeve, ku spikat Portugali-Spanjë, por edhe Belgjikë-Angli, apo Argjentinë-Kroaci.

Grupi A
Rusi
Uruguai
Egjipt
Arabi Saudite

Grupi B
Portugali
Spanjë
Iran
Marok

Grupi C
Francë
Peru
Danimarkë
Australi

Grupi D
Argjentinë
Kroaci
Islandë
Nigeri

Grupi E
Brazil
Zvicër
Kosta Rika
Serbi

Grupi F
Gjermani
Meksikë
Suedi
Kore e Jugut

Grupi G
Belgjikë
Angli
Tunizi
Panama

Grupi H
Poloni
Kolumbi
Senegal
Japoni
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
7,644
Pikët
113
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit

Pa Italine duket pak bajat.
 

Angel69

DUA
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,265
Pikët
63
Vendndodhja
Allianz-Arena
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit

Pa Italine realishte ka humbur shume FiFa dhe i gjithe boterori.
 

Angel69

DUA
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,265
Pikët
63
Vendndodhja
Allianz-Arena
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Grupi "H" mendoj se do te jete me i veshtiri. Te katra ekipet jane thuajse i te njejtit nivel dhe shancet per kuAlifikim jane te barabarta.
 

Attachments

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Do te bejme tifo per Kroacine dhe Uruguain.
Urojme te eliminohen ne grupe Serbia dhe Zvicrra.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,184
Pikët
113
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Shpresoj edhe per nje finale Argjentina - Gjermania.

Gjermanet s’e kane problem deri ne finale. Argjentina ishte dobet ne kualifikimet por nuk i dihet.
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
7,644
Pikët
113
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Argjentina nuk kane mesfushor qendror dhe defanziv me kualitete te mira. Per ate jane te dobet.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,184
Pikët
113
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Argjentina nuk kane mesfushor qendror dhe defanziv me kualitete te mira. Per ate jane te dobet.
Nuk po arrijne te nxjerrin me lojtar te kalibrit te Veron apo Riquelme.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Si tifoz i Messit do bej tifo per Argjentinen ne mungese te italise, por me ekipin qe ka argjentina nuk besoj te shkoj me shume se cerekfinale sepse dhe skema e grupeve ne 1/4 e perplas pikerisht me favoritet , Spanjen!

Mesfusha Argjentines ku ne futbollin e sotem eshte thembra akilit eshte nder me te dobtat qe ka pas ndonjeher kombetarja e tyre. Pervec Messit pjesa tjeter jane copa kercunjsh egoista te mbivlersuar ku duket se lojen ne grup e urrejne.
Po ta krahasosh me Argjentinen e 86 ne emra ndoshta ka dicka me shume Argjentina e sotme por si fryme grupi as nuk i afrohet asaj te 86 ku lojtaret beshtynin gjak per at fanelle. Nejse te shofim

Parashikimi im edhe pse se kam pa skemen me vemendje nese perplasen para finales , por gjithsesi shoh France Vs Spanje!
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Nuk po arrijne te nxjerrin me lojtar te kalibrit te Veron apo Riquelme.
Veron ka qene super mesfushor edhe Riquelme ka qene spektakolar.
Por pervec mesfushes i mungo dhe nje sulmus rrace te tipit Kanixha ose Batistuta. Aguero me Higuain te dy lojtar te mire por ne kombetare kane qene zhgenjim total. Ndoshta ka ardh koha ti besohet Icardit ,sulmusi me nforme per momentin.
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
18,674
Pikët
113
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Shume boring do jete ky boteror. As USA , as Italy, as Albania :p
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Shume boring do jete ky boteror. As USA , as Italy, as Albania :p
N’fakt Italia , USA apo Albania bejne futboll spektakolar , te treja boring jane :p
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
2,079
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Grupi "H" mendoj se do te jete me i veshtiri. Te katra ekipet jane thuajse i te njejtit nivel dhe shancet per kuAlifikim jane te barabarta.
Kolumbi,Poloni ,kualifikohen sipas meje
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Pervec Shqiperise,Italise ne Rusi do te kishim pasur deshire ta shihnim edhe Holanden...nuk e di cka eshte duke ndodhur me Holanden,vend me histori futbolli,futbollist te medhenj gjate historise ndersa ne vitet e fundit kane rene ne nivelin e Bjellorusise.
As ne Kampionatin evropian nuk arrijne te kualifikohen,ndersa dikur kane luajtur ne finale te KB !!!

Ta luajme profetin:
Favorit kryesor - Brazili,Gjermania
Munde ta fitojne KB - Franca,Spanja,Argjentina
Befasi e kampionatit - Portugalia

Finalja : France - Gjermani :cool:
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,412
Pikët
113
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Argjentina euroleshat i rref me tre te drekes,lere me debilat e ballkanit....per shembull 6-0.
Finalja eshte Rusi-Serbi dhe perse!!!
E PARA manipulon zgjedhjet ne usa,France,BRD dhe lere me ne TRUALLIN e SAJ.....besoj jeni dakord.
E dyta e di kete dhe do perfitoje.
 

Attachments

Linda

❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
5,565
Pikët
113
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Shpresoj edhe per nje finale Argjentina - Gjermania.

Gjermanet s’e kane problem deri ne finale. Argjentina ishte dobet ne kualifikimet por nuk i dihet.
Sa ju genjen mendja juve deutschave -pis-

Ne finale nuk shkoni,naaaaaaaaaaaa ta beni dhembin :D :p

Do flasim prap kur te filloj boterori se kush shkon ne finale :D :)
 

Angel69

DUA
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,265
Pikët
63
Vendndodhja
Allianz-Arena
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Ihuhaaa Linda filloi te recitoj refrenet hahahahahah

We are the best!
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
2,079
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Per mua te katerta kane shanse nga 25% per te kaluar grupin.
teorikisht po,cdo ekip pjesmares ka shance te vazhdoje me tutje. Duke konsideruar historine,statistikat,eksperiencen mendoj se kalojne Polonia dhe Kolumbia nga ky grup.Sidoqofte nuk perjashtohet mundesia edhe per dy te tjerat
 

Linda

❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
5,565
Pikët
113
Përgjigje e: Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

Ihuhaaa Linda filloi te recitoj refrenet hahahahahah

We are the best!
Edhe ju tifozet Deutsch :d po te njejten melodi keni -pis-
``serenat``

Edhe meru pak me skedinat javore ktu ne forum, eshte shum argetuese te meresh me to :)
 
Status
Temë e mbyllur.
Top