• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

BOX - peshat e renda!

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

E kam thene dhe e them AJ ska asgje te vecante si boksier , shume muskuj pak stamina , por si perher British media i fryjne boksiret e tyre si tullumbac , duke fillu nga David Haye , Tony Bellew , Amir Khan , Ricky Hatton (dikur) etj. Ne 30 vitet e fundit vetem nje boskier te rangur boteror kane nxjerre , Lenox Lewis , tjerit kane qene te mbivlersuar.
E kane pasur edhe nje far Princi,Naseem Hamed.

Shiqo si eshte bere tani,si derr :D

 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,309
Pikët
113
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

E kane pasur edhe nje far Princi,Naseem Hamed.

Shiqo si eshte bere tani,si derr :D

Ta dhashe i ...LIKE,tash e kqyra

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=NDrEILdV228[/ame]

Viva...MEXICO :p
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
11,563
Pikët
113
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

nje thes patatesh e bene per dysheme, gjithe ate atlet njeri.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,309
Pikët
113
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

nje thes patatesh e bene per dysheme, gjithe ate atlet njeri.
-qesh--qesh--qesh- hiq dore ka sala....mer.

E di qfar thone do hulumtime...me mafioshat meksikane....HUP.;))
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

E kane pasur edhe nje far Princi,Naseem Hamed.

Shiqo si eshte bere tani,si derr :D

E vertete. Naz ka qene super. Biles harrova te permend dhe Joe calzaghe qe e mbylli karrieren pa asnje humbje. Por e pergjithshmja eshte qe Anglezt i mbivlersojne boksieret e tyre , imagjino te kishin nje boksier si Lomachenko , Golovkin apo vellezerit Klitchko , hajde duroj lol.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,309
Pikët
113
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

Ne THAI BOX ka nje nga Maroku qe ju bo cirk...vendasve.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,108
Pikët
113
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

Humbja e Joshuas po qe ishte befasi por mire qe ndodhi. U be akoma me interesante kategoria e peshave te renda.

Ruiz Jr e kam percjell ne ndeshjen kunder Joseph Parker, bokser teper i papershtatshem. Dje Ruiz Jr e paska pranu revanshin dhe besoj se Joshua i rikthen titujt sivjet.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,108
Pikët
113
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

Renditja momentale sipas Ring Magazine.

Nuk e di cfare kritere perdorin por vendi i pare me te dytin mund te ishin ndryshe.

 
Last edited:

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,703
Pikët
113
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

Rex nje tjeter e ka rendit Ruizin te parin, wilder dytin, fury tretin, joshua i katerti.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,108
Pikët
113
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

Rex nje tjeter e ka rendit Ruizin te parin, wilder dytin, fury tretin, joshua i katerti.
Per mendimin tim Ruiz duhet te ndeshet se paku edhe me nje tjeter nga top 5 qe te shikohet sa vlene.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
16,703
Pikët
113
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

Per mendimin tim Ruiz duhet te ndeshet se paku edhe me nje tjeter nga top 5 qe te shikohet sa vlene.
Patjeter, amo fakti qe i posedon thuajse te gjitha titujt ne rang listen duhet te jet i pari, i dyti wilder se posedon titull boteror, tani tjeret.
Per mendimin tim deri tani kundershtar me te fort ka boksuar Tyson Fury, ka nje resume shume me te mire ne krahasim me bokseret e tjere.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,108
Pikët
113
Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

Fury e mundi shpejt e thjeshte Thomas Shwarz edhe pse ishe pa asnje humbje deri ne ate moment.

Ndeshja e dyte Fury - Wilder do ti thyej gjjtha rekordet e shikueshmerise.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=vAttKCjZLZs[/ame]
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,108
Pikët
113
Kundershtari i ardhshem i Fury u vendos te jete ky Otto Wallin per ndeshjen e muajit shtator.

Nuk qenka keq.. 20 ndeshje 20 fitore.

Mgjth gjasat i ka te vogla.

 

Drenica

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,250
Pikët
83
Besoj Joshua ka me humb edhe ne rematch nese nuk bahet ma mir apo ma shume jab edhe ai u pas duft me mbajt distancen ma shume sikur Lewis kunder Tyson.

Por gjithqka mundet me ndodh ne ket sport gjithashtu edhe ne UFC qe e percjelli shpesh.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Re: Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

Ndeshja e dyte Fury - Wilder do ti thyej gjjtha rekordet e shikueshmerise.
I te njejtit mendim jam.
Gjithmone nese Ortiz nuk ben ndonje surprize , sepse ne ndeshjen e pare ishte gongu ai qe e shpetoi Wilderin diku nga raundi 5-6.
Ortiz eshte kocke e forte dhe ka nje mjeker alla fraizer.

Ndersa Joshua ka mundesi te rrifet serish , dhe aty mbaron dhe karriera e tij.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,108
Pikët
113
Re: Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

I te njejtit mendim jam.
Gjithmone nese Ortiz nuk ben ndonje surprize , sepse ne ndeshjen e pare ishte gongu ai qe e shpetoi Wilderin diku nga raundi 5-6.
Ortiz eshte kocke e forte dhe ka nje mjeker alla fraizer.

Ndersa Joshua ka mundesi te rrifet serish , dhe aty mbaron dhe karriera e tij.
Fiks. Madje fitoren e Ortiz nuk do ta quaja surprize.

Wilders po perballet me kundershtar shume me te papershtatshem se Fury.

—-

A e pa shortin ne champions?

Barca dhe Inter ne nje grup. Ne grupin e vdekjes. Lol
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Re: Përgjigje e: BOX - peshat e renda!

A e pa shortin ne champions?

Barca dhe Inter ne nje grup. Ne grupin e vdekjes. Lol
E pashe , serish pa fat Interi. Me Dortmundin do luftohet besoj per vendin e dyte sepse Barca eshte nivel tjeter per ne.
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
7,065
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Qekur keni mor Lukakun jeni fut ene ke kampionati Boxit e? [emoji14]
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Wilder - Ortiz 2..
Fiton Wilder roundi 7 me KO.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ct0L-DVkmB8[/ame]
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Per tifozet e boksit sonte ora 22:00 ndeshen rematch A.Ruiz vs Joshua ne Arabine saudite per peshat e renda.

Kush ka pakete tring e shihni aty.
 
Top