• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Boyle ka marrë kritika pozitive për filmin e ri

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Danny Boyle, i cili fitoi çmimin “Oscar” me “Slumdog Millionaire” ka marrë kritika pozitive nga kritikët e filmit për projektin e tij të ri.


Filmi i titulluar “127 Hours”, rrëfen një histori të vërtetë për personazhin Aron Ralston, i cili ka qenë i detyruar të amputojë dorën e tij pas një lëndimi të rëndë.

Tom Charity ka shkruar në revistën “Time Out” se filmi thjesht është “pa asnjë gabim”.

Sidoqoftë, është thënë se skena ku paraqitet amputimi ka shkaktuar pak reagime te disa nga pjesëmarrësit e Festivalit të Filmit në Toronto, ku është dhënë premiera e “127 Hours”.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top