• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Boyle në Guinness me tre rekorde

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Susan Boyle korr një tjetër sukses në aspektin profesional.Ajo ka hyrë në librin e rekordeve Guinness me albumin “I Dreamed a Dream” si albumi i shitur më shpejtë për një këngëtare britanike dhe për albumin me suksesin më të madh që në javën e parë në Mbretërinë e Bashkuar.


48 vjecarja nga Glasgow që këndoi këtë javë për Papa Bendiktin XVI, u zgjodh nga Guinness edhe si personi më i moshuar që ka arritur majat e klasifikimeve me albumin e parë.

Rekordi i mëparshëm mbahej nga Jane McDonald në vitin 1988 kur ajo ishte 35 vjec. Një tjetër këngëtare që ka hyrë në Guinness është edhe Lady Gaga si femra më e kërkuar në internet.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top