• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Bretkosat ndiejnë ardhjen e dridhjeve te forta

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Shkencëtarët do te mund ta kenë një bashkëpunëtor te ri ne parashikimin e dridhjeve te forta-bretkosën modeste.


Shkencëtarët britanike kane vërejtur shpërnguljen masive te bretkosave nga vendbanimi i tyre natyral ne Itali, disa dite para tërmetit te madh. Tre dite para tërmetit numri i bretkosave ka rene ne zero.

Udhëheqësja e hulumtimit ka thënë se te dhënat tregojnë se bretkosat mund ti vërejnë ndryshimet si lirimi i gazeve apo grimcat e ngjeshura para tërmetitForum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Bretkosat ndiejnë ardhjen e dridhjeve te forta

Ju rekomandojme Kultivimin e Bretkosave ne kushtet e shtepise :p
 
Top