• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Brinje qingji te pjekura

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

1 kg brinje qingji

1/2 filxhan vaj

2 limona ,rigon krip,piper

PERGATITJA

Vendosini brinjet ne nje tas me kapak

Trazoni vajin ,lengun e limonit dhe rigonin,krip ,piper dhe hidheni kete mase mbi brinjet ne menyre qe te lyhen copat e brinjeve gjithandej,,vendosini kapakun dhe lerini per 2 ore

piqini duke i kthyer shpesh

Sherbeni me sallate dhe patate te skuqura
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
6,578
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

Ej, po ckeni o njerez qe na hapni oreksin nket ore. Puuuu ca nepsi mer jahu
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
70,365
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

Ke harru dopien e rakise dhe i cik gjize me hurdha, pervec sallates ene patatteve;))
Dopio e rakisë është për të hapur seancën pastaj më tej vazhdon vet nuk të pyet më.:d
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

Sa po me hahen :S...!!
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
70,365
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

Dua brinjë qingji, ku janë? :((
 

Rex

ne fronin tim
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
16,238
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

Kaq specie e rralle qingji ne Shqiperi?

Po shko ne mishtore ore zoteri... dhe brenda 2 - 3 oresh e ke qingjin te gatshem ne tavoline.

Futja edhe 1 molle ne goje, per estetike. lol
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
70,365
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

Molla i vihet derrit në gojë jo qingjit.:p
Pastaj unë nuk kisha në plan brinjë qingji, fajin e ka temë hapsja dhe për këtë duhet të mbajë përgjegjsi.:((
 

Rex

ne fronin tim
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
16,238
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

Molla i vihet derrit në gojë jo qingjit.:p
Pastaj unë nuk kisha në plan brinjë qingji, fajin e ka temë hapsja dhe për këtë duhet të mbajë përgjegjsi.:((
Edhe qingji ka te drejte ti shijoj mollet ashtu si derri. Je shume diskriminues !

Qy kush erdh!
Mire qe e kisha perfundu dreken para se te klikoja te kjo teme e rende. lol
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
33,057
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

Edhe qingji ka te drejte ti shijoj mollet ashtu si derri. Je shume diskriminues !

Qy kush erdh!
Mire qe e kisha perfundu dreken para se te klikoja te kjo teme e rende. lol
jemi te diskriminum ledio.tre pjata te ndryshme per tre antar te familjes.osht bo deti kos-gezuar-
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
70,365
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

Ledio ai guzhinjeri që të tregova ishte fantastik. :D
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,642
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

dheze zgaren dhe hape faqoren

Miremengjes z. guzhunier por po perpiqem te kuptoj se c'kerkon mishi i qingjit ne nje "pjate" ku piqet nje tart (embelsire) apo quiche? Me vjen keq por edhe pse jam pergjumesh, prape syte m'i vrau ai detaj estetik ledio. -brr-
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
33,057
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

miremengjes z. Guzhunier por po perpiqem te kuptoj se c'kerkon mishi i qingjit ne nje "pjate" ku piqet nje tart (embelsire) apo quiche? Me vjen keq por edhe pse jam pergjumesh, prape syte m'i vrau ai detaj estetik ledio. -brr-
ndonje katunar greqie i ka vendosur
 

Rex

ne fronin tim
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
16,238
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

Ptuuu mer i pafytyre!

Ka edhe femije ketu.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
70,365
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

Ptuuu mer i pafytyre!

Ka edhe femije ketu.
Nuk është faji im që çdo fjalë greke fillon me paidh.......:d
Donte Ledio ta dinte si i thonë gërqisht.:D
 

Rex

ne fronin tim
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
16,238
Pikët
113
Përgjigje e: Brinje qingji te pjekura

:D
.............
 
Top